1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Nasz adres:
ul. Heleny Kmieć 2, 32-590 Libiąż
Telefon:
+48 32 627-11-89 lub
+48 32 627-12-91
Fax: wew. 22

Lektury

Wykaz lektur szkolnych

Zobacz listy lektur dla szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

 

vergleich binäre optionen Szkoła Podstawowa


KLASA I SP

ücretsiz forex uygulaması indir Elementarz Odkrywców, kl. 1 – lista lektur

conto demo trading binario Semestr 1

1. Wanda Chotomska „Gdy zamierzasz przejść ulicę"

2. Julian Tuwim „Warzywa” (tekst znajduje się w podręczniku)

3. Małgorzata Strzałkowska „Leśny krasnoludek” (tekst w scenariuszu)

4. Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka” (tekst w scenariuszu)

5. Danuta Wawiłow „Marzenie” (tekst znajduje się w podręczniku)

6. Lucyna Krzemieniecka „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybierali” (tekst znajduje się w podręczniku)

7. Natalia Usenko „Telegram do śpiącej królewny”

8. Rafał Witek "Pierwszaki z kosmosu"

http://sofiakarlsson.com/?dsjid=bin%C3%A4re-optionen-demo-konto-deutsche-sprache&0f1=4b Semestr 2

1. Julian Tuwim „Abecadło” (tekst znajduje się w podręczniku)

2. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” (fragmenty)

3. Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku” (fragmenty)

4. Natalia Usenko „Potwór ekologiczny” (tekst znajduje się w podręczniku)

5. Julian Tuwim „Ptasie radio”

6. Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” (fragmenty)

7. Marcin Brykczyński „Tata” (tekst znajduje się w podręczniku)

8. Jan Brzechwa „Żaba” (tekst znajduje się w podręczniku)

9. Janina Porazińska "Pamiętnik Czarnego Noska"

KLASA II SP

enslig i bergen Lista lektur w pakiecie Elementarz XXI wieku, klasa 2

http://www.tentaclefilms.com/?yutie=migliori-broker-per-opzioni-digitali-2014&1e8=43 Semestr 1

1. Wiera Badalska „Legenda o białym orle” (tekst w podręczniku)

2. Jan Brzechwa „Na straganie” (tekst w podręczniku)

3. Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”

4. Wanda Chotomska „Alfabet” (tekst w podręczniku)

5. Wanda Chotomska, Wacław Bisko „Pies z ulicy Bałamutów” (tekst w podręczniku)

6. Lucyna Krzemieniecka „Z przygód krasnala Hałabały” (tekst w podręczniku)

7. Mira Lobe „Babcia na jabłoni” (fragment w podręczniku)

8. Małgorzata Strzałkowska „Król Lul i warzywa” (tekst w podręczniku)

9. Danuta Wawiłow „Jak tu ciemno” (tekst w podręczniku)

10. Mira Jaworczakowa "Oto jest Kasia" (dodatkowo)

11. Gosta Knutsson "Przygody Filonka Bezogonka" (dodatkowo)

12. H. Ch. Andersen "Dziecię elfów" (dodatkowo)

13. H. Ch. Andersen "Królowa Śniegu" (dodatkowo)

trading online offerte Semestr 2

1. Jan Brzechwa „Na wyspach Bergamutach” (tekst w podręczniku)

2. Jan Brzechwa „Prima aprilis” (tekst w podręczniku)

3. Jan Brzechwa „Sowa” (tekst w podręczniku)

4. Jan Brzechwa „Żuk i biedronka” (tekst w podręczniku)

5. Wanda Chotomska „Dlaczego cielę ogonem miele?” (tekst w podręczniku)

6. Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” (fragmenty do słuchania)

7. Wanda Chotomska „Legenda o Warsie i Sawie” (tekst w podręczniku)

8. Julia Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek” (fragmenty do słuchania i samodzielnego czytania)

9. Jan Grabowski „Czarna owieczka”

10. Małgorzata Strzałkowska „Pasta z jajek z musztardą”, „Pasta z twarożku i łuskanych pestek słonecznika”, „Witaminowa bomba” (teksty w podręczniku)

11. Maria Kruger "Karolcia" (dodatkowo)

KLASA III SP

opzioni binarie a 60 secondi strategie Lista lektur w pakiecie Elementarz XXI wieku, klasa 3

http www iqoption com semestr 1:
1. Władysław Broniewski "Jesienny wiatr" (tekst w podręczniku)

2. Jan Brzechwa "Michałek" (tekst w podręczniku)

3. Wanda Chotomska "Pan Listopad" (tekst w podręczniku)

4. Anna Czerwińska-Rydel "W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" (fragment w podręczniku)

5. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe "Mikołajek" (fragment w podręczniku)

6. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe "Mikołajek ma kłopoty" (fragment w podręczniku)

7. Jan Grabowski "Puc, Bursztyn i goście"

8. Grzegorz Kasdepke "Kacperiada" (fragment w podręczniku)

9. Ludwik Jerzy Kern "Piotruś i powietrze" (tekst w podręczniku)

10. Maria Konopnicka "Jak to ze lnem było?"

11. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" (fragmenty)
12. Janina Porazińska "O dwunastu miesiącach"

13. Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka"

http://www.fordbaris.com/?jiiias=forex-stratejileri-dvd&7c7=5c semestr 2:
1. Hans Christian Andersen: Brzydkie kaczątko

2. Jan Brzechwa "Żuraw i czapla" (tekst w podręczniku)
3. Alina i Czesław Centkiewiczowie: Anaruk, chłopiec z Grenlandii
4. Aleksander Fredro: Paweł i Gaweł (tekst w podręczniku)

5. Maria Kruger "Karolcia"

6. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" (fragmenty)

7. Beata Ostrowicka "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku" (fragment w podręczniku)

8. Roman Pisarski: O psie, który jeździł koleją

9. Maciej Wojtyszko "Bromba i inni" (fragment w podręczniku)

 

KLASA IV SP
1. Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa
2. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe: Mikołajek
3. H. Ch. Andersen: Baśnie - wybrane
4. Janusz Christa: Kajko i Kokosz: Szkoła latania - komiks

5. Alfred Szklarski: Tomek w krainie kangurów

6. Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo: Czerwone krzesło

 

KLASA V SP

Lektury obowiązkowe:

1. Ferenc Molnar: Chłopcy z Placu Broni

2. Frances Hodgson Burnett: Tajemniczy ogród

3. Barbara Kosmowska: Dziewczynka z parku

4. Mark Twain: Przygody Tomka Sawyera

5. Grzegorz Kasdepke: Mity dla dzieci

6. Henryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy

7. Rudyard Kipling: Księga dżungli

 

KLASA VI SP

Lektury obowiązkowe:

1. Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy

2. Stanisław Lem: Bajki robotów

3. Kornel Makuszyński: Szatan z siódmej klasy

4. Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa

5. Eric Knight: Lassie, wróć!

6. Małgorzata Musierowicz: Kłamczucha (z cyklu "Jeżycjada")

 

KLASA VII SP
Lektury obowiązkowe:
1. A. de Saint - Exupery: Mały Książę

2. J. Słowacki: Balladyna

3. M. Musierowicz: Tygrys i Róża
4. A. Fredro: Zemsta
5. E. Hemingway: Stary człowiek i morze

6. H. Sienkiewicz: Latarnik

7. Ch. Dickens: Opowieść wigilijna

8. A. Mickiewicz: Dziady cz.II

9. B. Kosmowska: Pozłacana Rybka

 

Gimnazjum
Klasa II G

Lektury obowiązkowe:

1. B. Kosmowska: Pozłacana Rybka

2. H. Sienkiewicz: Quo vadis

3. M. Musierowicz: Tygrys i Róża

4. A. Kamiński: Kamienie na szaniec

5. A. Mickiewicz: Dziady cz. II

6. J.R.R. Tolkien: Władca Pierścieni cz. I

7. Molier: Skąpiec


Klasa III G

Lektury obowiązkowe:

1. Sofokles: Antygona

2. J. Słowacki: Balladyna

3. D. Terakowska: Poczwarka

4. N. H. Kleinbaum: Stowarzyszenie umarłych poetów

5. G. Orwell: Folwark zwierzęcy

6. E. Hemingway: Stary człowiek i morze

 

 Liceum Ogólnokształcące

Klasa I LO
Lektury obowiązkowe:

1. Biblia Starego i Nowego Testamentu

2. J. Parandowski: Mitologia

3. Sofokles: Antygona

4. Sofokles: Król Edyp

5. W. Szekspir: Makbet
6. H. Sienkiewicz: Potop

 

Klasa II LO

Lektury obowiązkowe:
1. Molier: Świętoszek

2. A. Mickiewicz: Konrad Wallenrod

3. A. Mickiewicz: Dziady cz. III

4. A. Mickiewicz: Pan Tadeusz

5. J. Słowacki: Kordian

6. Z. Krasiński: Nie-boska komedia

7. B. Prus: Lalka

8. H. Sienkiewicz: Potop

9. S. Wyspiański: Wesele

10. W. Reymont: Chłopi t.I

 

Klasa III LO

Lektury obowiązkowe:
1. S. Wyspiański: Wesele

2. S. Żeromski: Rozdziobią nas kruki, wrony ...

3. E. Orzeszkowa: Gloria victis

4. W. Reymont: Chłopi tom I i II

5. F. Dostojewski: Zbrodnia i kara

6. S. Żeromski: Przedwiośnie

7. Z. Nałkowska: Granica

8. W. Gombrowicz: Ferdydurke

9. B. Schulz: Sklepy cynamonowe

10. Z. Nałkowska: Medaliony

11. T. Borowski: Opowiadania

12. H. Krall: Zdążyć przed Panem Bogiem

13. G. Herling-Grudziński: Inny świat

14. S. Mrożek: Tango

15. A. Camus: Dżuma

Życzymy miłej lektury!

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper