1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Obchody 25-lecia szkoły

Festyn, Msza, Akademia

Obchody 25-lecia szkoły miały różnorodą formę i odbywały się w kilku różnych dniach. Jednymi z ważniejszych dni były 30 wrzesnia, kiedy to odbył się Festyn Szkolny oraz 22 października z uroczystą Mszą św. i akademią w Libiąskim Centrum Kultury.

 

30 września świętowaliśmy pierwszy dzień obchodów 25-lecia Szkoły KSW. Dla uczniów gimnazjum dzień ten był związany z turniejem sportowym, dla młodszych dzieci były zabawy, uczniowie liceum wzięli udział w koncercie rokowym i karaoke.

Dzieci ze szkoły podstawowej miały do dyspozycji dmuchany zamek, stoisko z balonami, zaproszono animatorów prowadzących różnorodne zabawy. Największą jednak atrakcją było stoisko, na którym malowano dzieciom twarze – w ten sposób pojawiły się kotki, tygrysy, małe kobiety, a nawet przestępcy.

Młodzież z gimnazjum wzięła udział w zawodach sportowych, które odbywały się na nowym boisku tartanowym koło kościoła. Gimnazjaliści startowali w różnorakich konkurencjach. Za wygranie konkurencji były przydzielane punkty, drużyna z największą ilością punktów wygrała. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy pierwszej a główną nagrodą był wielki, pluszowy piesek. Po zawodach wszyscy udali się na koncert w wykonaniu uczniów z liceum.

W trakcie całego festynu można było poczęstować się pysznymi wypiekami, które przygotowały babcie i mamy uczniów. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli taniec belgijski przed szkołą. W czasie tańca odbył się pokaz kolorowego konfetti. Wszyscy uznali ten dzień za wyjątkowy i bardzo udany.

Kulminacyjnym dniem obchodów ćwierćwiecza naszej szkoły był 22 października. Mszy świętej o godzinie 10.00 przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Ryś, a koncelebransami byli zaproszeni księża: z naszej i sąsiednich parafii, a także księża pracujący niegdyś w naszej szkole. Przybył też ksiądz Marian Bylica, opiekun duchowy szkoły na początku jej działalności.

Po tej uroczystości udaliśmy się do Libiąskiego Centrum Kultury, gdzie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i gratulacji z okazji naszego jubileuszu oraz życzeń dalszej pomyślności w pracy i nauce. Po przemówieniach goście mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu naszych uczniów pt. „Rozmowy w Wieczerniku", po którym pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na okolicznościowy tort i poczęstunek.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!