1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Ogólnopolski Dzień Książkowego Misia 2016

Misiowy hymn, misiowy tort, misiowy taniec

7 listopada o godzinie 13:00 uczniowie klasy I, II DO, II OT i III SP wraz ze swoimi wychowawczyniami i panią Dyrektor, przybyli na Misiowe Urodziny w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Dzieci zapraszały dwie urocze Pandy: Mania i Aga, a każdy uczeń przybijał piątkę misiowej łapie. Wszystkie maskotki-misie usiadły obok ogromnego Kubusia Puchatka i Pluszowego Misia, a dzieci na materacach.

 


Na początku uczniowie zaśpiewali Misiowy hymn. Starsze dzieci znały go z ubiegłego roku, a młodsze szybciutko się go nauczyły. Dla grona pedagogicznego i dla pani Dyrektor przewidziany był test wiedzy o Misiach. Pani Kasia (mama Matyldy z klasy II) zadawała pytania a nauczyciele chórem odpowiadali. Dzieci oceniły tę znajomość wiedzy o misiach na szóstkę i nagrodziły nauczycieli "Orderem Misiowego Bystrzaka". Uczniowie również zaliczyli ten test na szóstkę i też zostali nagrodzeni przez nauczycieli "Orderem Misiowego Bystrzaka".

 


Następnie odbył się wielki konkurs o "Laur Drewnianego Brunatnego Misia". Każdy uczeń dostał papierowego Misia do kolorowania. Kolorowe Miśki zostały przypięte klamerkami do sznurka. Dzieci najpierw obejrzały "Msiową Galerię" a następnie wybrały najpiękniejszego Misia, ustawiając się za nim w kolejce. W ten sposób Drewnianego Brunatnego Misia otrzymały: z klasy I Ewa Biel, z klasy II DO Tatiana Conway, z klasy II OT Maja Kołodziejczyk i z klasy III Dominika Nastawny.


Teraz przyszedł czas na pluszowy taniec. Panda Mania i Panda Aga w rytm muzyki prezentowały misiowe wygibasy a dzieci naśladowały te ruchy. Wszyscy świetnie się bawili.


Ożywieni tańcem uczniowie usiedli na materacach i według instrukcji, techniką origami wykonali "małe misiaki kłapiące paszczami z uszkami i łapkami". Było to dosyć trudne, każde dziecko zasłużyło więc na małe co nieco.


Aby je zdobyć, każda klasa ustawiła się przed swoim Miśkiem-piniatą, a nauczyciele otrzymali misiową łapę do trącania Miśka. Wielkie Bum! I lawina cukierków wylądowała na podłodze. Uczniowie napełnili swoje kieszenie cukierkami i przeszli do stołu pełnego smacznych ciast i ciasteczek przygotowanych przez Rodziców: Marty Ptak, Jakuba Oleksyka, Krzysztofa Drozdowicza, Joanny Fik, Weroniki Podolskiej, Aleksandry Drozdowicz, Dominiki Nastawny i Julii Kozik. W ubiegłum tygodniu uczniowie smakowali torta-misia od rodziców Ewy Biel, przygotowanego na konkurs – wykonanie misia z dowolnej masy plastycznej. Tort był bardzo smaczny.


Cukierki do piniat przynieśli: Ewa Biel, Alicja Wilk, Franciszek Kleszcz, Tymoteusz Łuczak, Krzysztof Drozdowicz, Maja Kołodziejczyk, Joanna Kozicz, Marta Ptak, Weronika Świdergał, Tatiana Conway, Adam Wójcik, Maciej Dekarz, Tomasz Czwakiel, Jakub Oleksyk, Amelia Kosowska, Nikola Klimek, Lea Błazenek, Wojciech Łyszczarz, Maksymilian Poznański, Joanna Fik, Weronika Podolska, Dominika Nastawny, Hanna Filipek, Aleksandra Drozdowicz, Antoni Syrek, Tymon Błazenek Adrian Kopyć i Wiktor Ptasiński.
Serdecznie dziękujemy za te wszystkie słodkości!


Z okazji Misiowego święta w naszej szkole odbyły się też konkursy: plastyczny – na wykonanie Miśka z dowolnej masy plastycznej i literacki – na wiersz lub opowiadanie o Misiu umieszczone w laurce. Pierwsze nagrody w tych konkursach zdobyli: Alicja Wilk, Ewa Biel, Joanna Kozicz, Wiktor Wójcik, Amelia Baran, Nikola Klimek, Hanna Filipek, Tymon Błazenek i Joanna Fik.
Wyróżnienia w tych konkursach otrzymali: Franciszek Kleszcz, Tatiana Conway, Maja Kołodziejczyk, Milena Podgórska, Piotr Szopa, Weronika Świdergał, Lea Błazenek, Matylda Bojdak, Jakub Kobyliński, Izabella Potocka, Maksymilian Poznański, Wiktor Świtalski, Adam Bassara, Hanna Brzózka, Gabriela Dereszowska, Aleksandra Drozdowicz, Julia Kozik, Dominika Nastawny, Weronika Podolska i Jacek Wielgus. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zimowe maskotki.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Na zakończenie uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z uroczymi Pandami.
Serdecznie dziękujemy pani Kasi, mamie Matyldy z klasy II OT za pomoc w organizacji naszej imprezy, a wszystkich zapraszamy na podobną uroczystość za rok.

Koordyntorki akcji: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!