1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Konkurs Poezji Religijnej 2017

Nasz Konkurs Poezji Religijnej ma swoją Patronkę

7 kwietnia 2017 roku w Libiąskim Centrum Kultury odbył się XIV Regionalny Konkurs Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć organizowany przez naszą szkołę.

 

W tym roku konkurs nasz miał szczególny charakter. 24 stycznia 2017 roku w Boliwii, w wyniku ran zadanych przez napastnika, zginęła Helenka Kmieć, wolontariuszka z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, absolwentka naszej szkoły, która bardzo często brała udział w naszych konkursach poezji religijnej, zarówno na szczeblu powiatowym jak i regionalnym i wygrywała te konkursy. Dla uczczenia Jej pamięci od tego roku konkurs nosi imię Heleny Kmieć.

Pani dyrektor Anetta Szewczyk serdecznie powitała przybyłych gości i przybliżyła zebranym postać Helenki. Opowiedziała o jej życiu, zainteresowaniach i działalności misyjnej na Węgrzech, w Rumunii, w Zambii i Boliwii.

Jeszcze przed rozpoczęciem konkursowych zmagań, laureaci XXIV Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć oraz ich opiekunowie, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe i zostali zaproszeni do etapu regionalnego. Etap powiatowy odbył się 31 marca w naszej szkole i liczył 51 uczestników.

W etapie regionalnym wzięło udział 49 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chrzanowskiego, krakowskiego, lublinieckiego, myślenickiego, proszowickiego i wielickiego, w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy I-III G i klasy I-III LO.

Uczestnicy konkursu prezentowali utwory poezji religijnej znakomitych autorów: Jana Kochanowskiego, Jonasza Kofty, Beaty Kołodziej, Romana Brandstaettera, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, św. Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego i wielu innych.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pani Aneta Gwóźdź, pani Barbara Kirker, pani Mirosława Piotrowska i ks. Janusz Grodecki. W czasie obrad jury uczniowie klasy II LO Sapientia, pod kierunkiem pana Antoniego Buchały zaprezentowali spektakl pod tytułem "Potop" będący adaptacją wybranych wątków powieści Henryka Sienkiewicza. Jest to jedna z czterech części spektaklu przygotowanego na podstawie czterech utworów Sienkiewicza (oprócz Potopu również Quo vadis, Ogniem i mieczem oraz Pan Wołodyjowski).

Po spektaklu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Laureaci konkursu w każdej kategorii wiekowej otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody wręczała pani dyrektor Anetta Szewczyk wraz z panią Barbarą Zając-Kmieć, mamą Helenki, która była gościem honorowym naszego konkursu.

Zwycięzcy dodatkowo otrzymali upominki od tygodnika "Gość Niedzielny", którego przedstawiciel gościł na naszej uroczystości. Słodki poczęstunek w postaci drożdżówek, zapewniła nam cukiernia "Ptyś".

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Alina Michoń

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!