1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Międzynarodowy Dzień Rodziny 2017

Za co kocham swoją rodzinę?

Jak co roku o tej porze, zgromadziliśmy się tłumnie na sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Rodziny. Pani dyrektor Anetta Szewczyk przywitała serdecznie wszystkich gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego, który przygotowały dzieci.

Na początku wystąpili uczniowie klasy I i klasy III w inscenizacji słowno-ruchowej na podstawie wierszy Juliana Tuwima pt. "Tuwimowe radio". Uczniowie przygotowani przez panią Katarzynę Wójcik i panią Katarzynę Lamparską, niczym zawodowi aktorzy wcielali się w swoje role. Wystąpił m.in. Spiker Radiowy, Pan Słowik, Pan Hilary, bohaterowie Ptasiego Radia i wiersza Rzepka, Kotek, Murzynek Bambo, Dyzio Marzyciel, Grześ Kłamczuszek i jego Ciocia, Zosia Samosia oraz Lokomotywa. Wszystkim widzom bardzo podobał się ten występ. Dodatkowo uczniowie klasy I i III przygotowali dla swoich Rodzin specjalną niespodziankę – prezentację pt.: "za co kocham swoją rodzinę?" W większości dzieci kochają swoich bliskich za to, że są, że mogą liczyć na wsparcie rodziny, która według dzieci jest idealna, fantastyczna, niepowtarzalna, zawsze jest przy dziecku i je kocha. Wypowiedzi dzieci były szczere i zabawne, dlatego Mamy i Babcie nie kryły wzruszenia.


Tradycyjnie podczas Święta Rodziny, Rodzice czytają swoim dzieciom fragment wybranej książki, z podziałem na role. W tym roku Rodzice czytali fragmenty książki Barbary Stenki pt. "Oj, Hela!". Jest to zabawne opowiadanie o niesfornym Ryszardku, którym opiekowała się sympatyczna kuzynka Hela. W roli tytułowej Heli wystąpiła pani Czyczyło, w roli Taty – Pani Kleszcz, w roli Mamy - Pani Fik i w roli Ryszardka wystąpił Pan Kozicz. Wszystkim Gościom a zwłaszcza dzieciom, bardzo podobał się występ Rodziców.


Następnie uczniowie obu klas II: Dzielni Odkrywcy i Odważni Tropiciele, przygotowani przez panią Jolantę Kozak i panią Monikę Miłoń, zaprezentowali inscenizcję na podstawie sztuki Małgorzaty Barańskiej pt. "Jędrek Jeżyk". Sztuka opowiada o chłopcu, który nie chcąc nikomu zrobić krzywdy swoimi kłującymi kolcami, opuszcza rodzinny dom i szuka pomocy. Chce upodobnić się do innych, ale sam nie potrafi tego zrobić. Po długiej wędrówce trafia do domku dobrej wróżki. Ta odnajduje stosowne zaklęcie poparte uczuciem, które sprawia,że kolce znikają. Rodzice i siostry odnajdują Jędrka, aby mu powiedzieć, że nawet jeśli jest kolczasty, to i tak go kochają. Chcą, aby wrócił do domu mimo jego odmiennej natury, bo w rodzinie tak już jest, że wszyscy muszą się wspierać i szanować mimo różnicy zdań, opinii i wyglądu. Ta sztuka również bardzo podobała się zaproszonym Gościom.
No i wreszcie przyszła pora na Pasowanie Uczniów Klasy I na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Z wypiekami na twarzy uczniowie klasy I stanęli na scenie i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą książki kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować bardzo poważnie. Każdy uczeń został pasowany przez panią bibliotekarkę Alinę Michoń ogromnym kolorowym ołówkiem i otrzymał pamiątkową Kartę Czytelnika. Uczniowie klasy I już od początku roku szkolnego bardzo chętnie wypożyczają piękne książki z naszej biblioteki, i czytają je sami, albo z pomocą Rodziny – teraz stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.


Uczniowie śpiewali też piosenki dla swoich Rodziców, Babć i Dziadków, złożyli im życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty: laurki i upieczone przez siebie ciasteczka.


Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", a pani dyrektor zaprosiła wszystkich do stoiska z książkami księgarni "Wolumen" oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów klasy I, II DO, II OT i III.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji naszej uroczystości i pyszne ciasto. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej biblioteki oraz do uczestnictwa w kolejnych czytelniczych wydarzeniach w następnym roku szkolnym.


Życzymy wesołych wakacji!
organizatorki

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ORAZ FILMIK

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!