1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Dzień książkowego Misia 2017

Niech Miś będzie z Wami!


24 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole Urodziny Książkowego Misia. Wszyscy uczniowie z klasy I, II III DO i III OT wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor byli zaproszeni na tę uroczystość.
Już przy wejściu dwie misiowe asystentki Mania i Karolcia częstowały dzieci cukierkami z wielkiego, kolorowego kosza i malowały noski na czarno tym, którzy mieli na to ochotę. Misiowy kącik zapełnił się miśkami-pluszakami w ogromnej liczbie.


Dzieci usiadły grzecznie na materacach, obserwując Miśka śpiącego w swojej jamie. Aby zaprosić go do zabawy, postanowiły Miśka natychmiast obudzić. I to nie cicho i delikatnie, ale mocno go trącając, krzycząc i bardzo głośno śpiewając mu Misiowy Hymn. Misiek najpierw ociągał się, ale wkrótce ucieszony przyłączył się do zabawy. Wszystkie dzieci założyły misiowe czapeczki. Hasłem naszego przyjęcia dla Misia, był okrzyk: "Niech Miś będzie z Wami!".


Jak na urodziny przystało, misiowe asystentki wniosły wielki tort ze świeczką, a goście zaśpiewali głośno "Sto lat!". Tort powędrował do krojenia, a dzieci przystąpiły do zabawy.


Najpierw uczniowie zagrali fantastyczną sztukę, w której wszyscy byli aktorami. Sztuka opowiadała o wycieczce uczniów szkoły KSW do lasu, ze swoimi wychowawczyniami. Uczestnicy wycieczki maszerowali ze śpiewem na ustach, gdy nagle ujrzeli polanę kolorową od różnych śmieci. Dzieci postanowiły tu posprzątać, segregując znalezione śmieci. Panie głośno pochwaliły uczniów i zaproponowały odpoczynek na trawie. Dzieci szybko zregenerowały siły. Pierwszaki zaczęły bawić się w berka, Odważni Tropiciele wybrali zabawę w chowanego, Dzielni Odkrywcy grali w dwa ognie, a drugoklasiści bawili się w ciuciubabkę. Gdy nadeszła pora powrotu do szkoły, lekko ociągając się, ale radośnie, uczniowie powrócili na kolejne zajęcia. Spektakl zakończył się wielkimi brawami.


Teraz przyszła kolej na misiowe sakiewki, które w tym roku pełniły rolę piniat. Wszystkie cukierki, które dzieci przyniosły na misiową uroczystość, zostały podzielone na cztery duże sakwy, osiem małych sakiewek i kosz z cukierkami do częstowania dzieci na przyjęciu. Duże sakwy wraz z doczepionymi doń wielkimi balonowymi misiami, zostały przekazane wychowawczyniom jako słodki poczęstunek dla uczniów na poniedziałek, bo oprócz cukierków dzieci miały jeszcze do zjedzenia tort, kilka ciast i mnóstwo ciasteczek.

 

Małe sakiewki również wyposażone w wielkie balonowe misie, stały się nagrodami dla ośmiu uczniów, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na pytania, w konkursie dotyczącym naszej szkoły oraz treści książki "Kubuś Puchatek". Dodatkowo nagrodami w tym konkursie były również dwa pluszowe króliczki i sześć pluszowych misiów – do wyboru przez zwycięzcę.

 

Konkurs przeplatany był tańcami z Miśkiem w rytm melodii "Stary nieźwiedź mocno śpi". Na przyjęciu odbył się również konkurs plastyczny. Uczniowie składali kartonowego misia, kleili i malowali mu pyszczek i oczy. Teraz przyszła pora na małe co nieco i rozpoczęła się wielka, słodka uczta złożona z torta, ciast i ciasteczek – upieczonych przez mamusie.
Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursach plasyczno-literackich ogłoszonych przed uroczystością, otrzymali nagrody i dyplomy. I tak:

 

  • za odkrywczą formę plasyczną narodzone zostały: Amelia Wiecheć i Matylda Bojdak
  • za najbardziej przytulaśne misie: Jakub Kobyliński i Ewa Biel
  • za wyjątkowy prezent dla misia: Amelia Baran i Wiktor Świtalski
  • za przestrzenną pracę plastyczną: Franciszek Kleszcz, Tatiana Conway i Marta Ptak
  • za twórczość literacką: Jakub Skalniak, Sebastian Sitek, Filip Kotlarz i Mateusz Kaczmarek
  • za przestrzennego misia: Wiktoria Czyczyło, Izabella Potocka, Maja Kołodziejczyk, Milena Podgórska i Franciszek Filipek
  • za pracę plastyczną: Antoni Bassara, Szymon Drobiński, Maciej Dekarz, Joanna Kozicz, Weronika Świdergał, Adam Wójcik, Lea Błazenek, Nikola Klimek, Antoni Kosowski i Maksymilian Poznański
  • za pracę plastyczną-kolaż: Laura Baluś, Dawid Bolek, Maria Goławska, Kornelia Kawala, Kacper Kotlarz, Barbara Mikłas, Maksymilian Skrobek, Lena Wolanin, Ksawery Gębala, Franciszek Kosowski, Alicja Wilk, Marta Ziółkowska i Wiktor Siuda.

Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa: laureatów z Miśkiem, klas z Miśkiem, indywidualnych zdjęć w misiowej ramie i w jamie z Miśkiem.
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek na misiową uroczystość, za wszystkie cukierki do większych i mniejszych misiowych sakiewek, oraz za pomoc w wykonaniu przepięknych prac plastycznych. Dziękujemy pani Kasi, mamie Matyldy z klasy III OT, za pomoc w realizacji imprezy.


Zapraszamy wszystkich do udziału w pozostałych naszych imprezach i konkursach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!