1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Szukamy Kota i Psa w Literaturze

Pluszowi przyjaciele

Dnia 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza pt. "Szukamy Kota i Psa w Literaturze". Uczniowie klasy I, II, III DO i III OT zgromadzili się na Galerii wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi: kotkiem i pieskiem.Po powitaniu, uczniowie zapoznali się z listą wyróżnionych prac konkursowych: literackich i plastycznych.

 

W kategorii "wiersz dla mojego pupila" wyróżniony został wierszyk Wiktora Siudy z kl. III OT pt.: "Sisi".

W kategorii "jak pies z kotem czyli opowieść o moich zwierzakach" – wyróżniliśmy opowiadanie Jakuba Kobylińskiego z klasy III OT pt.: "Lara i koty".

W konkursie na portret psa lub kota, za najbardziej oryginalną kompozycję plastyczną, wyróżniona została praca Jakuba Skalniaka z klasy I.

kopi02

Piękne, tematyczne prace plastyczne wykonali także:

  • z klasy I: Laura Baluś, Barbara Mikłas, Szymon Drobiński i Mateusz Kaczmarek;
  • z klasy II: Ewa Biel;
  • z klasy III DO: Maja Kołodziejczyk i Piotr Szopa;
  • z klasy III OT: Wiktoria Czyczyło i Nikola Klimek.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

W dalszej części naszego programu, uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentu książki Ewy Chotomskiej pt.: "Pamiętnik Felka Parerasa" o przygodach psa wielu ras i odpowiedzieli na szereg szczegółowych pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali kolorową temperówkę lub ołówek.

kopi03

kopi04

W ciągu całej imprezy trwał konkurs na najbardziej grzeczną klasę - i najgrzeczniejszą okazała się klasa III DO.

Kolejny konkurs dotyczył zapamiętywania i odgadywania tego, co ukrył kotek i piesek podczas wiosennej zabawy w ogrodzie. Uczniowie uważnie słuchali i bez pomyłek rozwiązywali te wcale niełatwe rebusy.

kopi06

Nastepny konkurs dotyczył znajomości powiedzeń i przysłów takich jak: "pieski żywot", "żyć jak pies z kotem", "drzeć z kimś koty", "pogoda pod psem", "kocia muzyka" i inne. I z tym konkursem, uczniowie poradzili sobie nieźle.

Potem były piosenki i wierszyki o piesku i kotku: "Pieski małe dwa", "Puszek Okruszek", "Kundel bury", "Wlazł kotek na płotek", "My jesteśmy kotki dwa" i wiele innych. Chętni uczniowie śpiewali, ale też i recytowali wiersze.

kopi07

W czasie uroczystości uczniowie poznawali prawa zwierząt: do opieki, ochrony i poszanowania. Każde zwierzę, które człowiek wybrał na swojego towarzysza ma prawo do właściwego wyżywienia i wypoczynku, ma prawo żyć tak długo, jak pozwala mu na to natura. Żadne zwierzę nie może być traktowane przez człowieka jako zabawka i nie może być prezentem okolicznościowym. A porzucenie zwierzęcia jest aktem okrutnym i nikczemnym.

Potem uczniowie wymieniali tytuły książek, w których bohaterami byli kot lub pies. Były to: "101 dalmatyńczyków, "O psie, który jeździł koleją", cała seria tytułów o kocie Cukierku, "Lassie, wróć!", seria książek Holly Weeb o psach i kotach, seria książek "Magiczny piesek", "Uśmiechnij się, piesku!", psy i koty w wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima, i wiele innych.

kopi08

Na koniec uczniowie obejrzeli film pt.: "Reksio i Jamnik", który mówi o tym, że każdy ma prawo wyglądać inaczej i nie należy się z niego naśmiewać, bo często okazuje się, że możemy liczyć wyłącznie na pomoc kogoś, od kogo w tej sytuacji, pomocy wogóle nie powinniśmy się spodziewać.

kopi09

Tegoroczną uroczystość zakończyła sesja zdjęciowa uczniów i ich milusińskich przyjaciół.
Dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach czytelniczych.

kopi10

kopi11

organizatorki: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd