1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Urodziny Pluszowego Misia

Dobre maniery w Pluszowym Miasteczku

26 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole Urodziny Pluszowego Misia. Na początku Misiek serdecznie przywitał przybyłych gości, poczęstował ich cukierkami i zaprosił do wspólnej zabawy. Dzieci ze swoimi pluszakami usiadły więc na materacach i zaśpiewały solenizantowi „misiowy hymn”. Wszyscy goście zostali nominowani na przyjaciół pluszowego misia. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał kolorową misiową opaskę, która towarzyszyła mu w ciągu całej imprezy.

 

Jak to bywa na urodzinach, na salę został wniesiony tort i podczas śpiewania „sto lat!” Misiek zdmuchnął zapaloną świecę. Zanim jednak goście przystąpili do pałaszowania pysznych słodkości, nastąpił ciąg dalszy naszej zabawy.

Najpierw odbył się teatr, w którym aktorami byli wszyscy uczestnicy uroczystości. Sztuka nosiła tytuł „Dobre maniery”. Dzieci bezbłędnie wykonywały wszystkie opisane w sztuce czynności: poranną gimnastykę, pierwsze śniadanie, spacer do szkoły, zachowanie w czasie zajęć lekcyjnych i przerw.

No i nadeszła pora obiadu. Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami savior vivre, gdy nagle wszyscy usłyszeli głośne mlaskanie dochodzące zza okna. Okazało się, że to mały, czarny kotek głośno chlipał mleko z miseczki. Dzieci ucieszyły się, że to żadne z nich tak się nie zachowało. Obiad dobiegł końca. Dzieci pożegnały się z wychowawczyniami i wróciły do domów. I tak minął dzień w Pluszowym Miasteczku.

Kolejnym punktem naszej uroczystości był pluszowy taniec. Dzieci wykonywały taneczne ruchy Miśka, który tańczył w środku koła. Następnie dzieci podzielone na grupy, wykonały pięć kredowych portretów miśka. Głosowanie wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali misiowe pucharki wypełnione cukierkami. Potem były wyścigi „misiowych nosków” na czas. I znów zwycięzcy otrzymali misiowe pucharki. Dzieciom bardzo podobała się też zabawa zbierania „misiowych ogonków”. Zwycięzca największej liczby ogonków również otrzymał puchar.

Największą atrakcją okazała się piniata – misiowy prezent wypełniony po brzegi cukierkami i balonikami. Wszystkie dzieci ciągnęły za sznurki, każdy w inną stronę. Nagle trrrrach! Z wielkiego worka wypadły tysiące słodyczy i dziesiątki baloników. Dzieci napełniły sobie cukierkami kieszonki i kubeczki – ile kto chciał.

Teraz przyszła pora na pałaszowanie misiowych słodkości: torta, ciasteczek, ciast i słodyczy. Każdy jadł to co chciał i ile chciał.

Z okazji misiowego święta odbyły się w naszej szkole konkursy: plastyczny i literacki.

Zwycięzcami tych konkursów zostali:

  • z klasy I: Leon, Michał, Bartosz, Julia K., Piotr, Zosia, Blanka i Julia W;
  • z klasy II: Laura, Szymon, Mateusz, Kornelia, Filip, Kacper, Basia i Zuzia;
  • z klasy III: Ewa, Krzyś, Ksawery, Franuś, Tymek i Alicja.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za słodycze i bardzo smaczne wypieki, które uprzyjemniły naszą uroczystość (i dzień następny). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych naszych konkursów.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!