1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

XVI Regionalny Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs, recital i wspomnienie

8 marca w Libiąskim Centrum Kultury odbył się XVI Regionalny Konkurs Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć. Wzięło w nim udział 44 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z województwa małopolskiego i śląskiego w czterech kategoriach wiekowych: I-III SP, IV-VI SP, VII-VIII SP i III G oraz klas szkół średnich.

 

Na początku pani dyrektor Anetta Szewczyk powitała przybyłych gości i opowiedziała o życiu i działalności misyjnej śp. Helenki Kmieć. Zacytowała także fragment wspomnień o Helence z książki pt.: Helena. Misja możliwa.
Przed rozpoczęciem etapu rejonowego, laureaci etapu powiatowego, który odbył się 26 lutego w naszej szkole (wzięło w nim udział 69 uczestników), otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Laureaci grupy klas I-III SP

Laureaci grupy klas IV-VI SP

Laureaci grupy klas VII-VIII SP i III G

Laureaci grupy klas szkół średnich


W trakcie konkursu zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Aneta Gwóźdź, p. Barbara Kirker i p. Jolanta Podstawska. W tym roku recytowano m. in. utwory: Józefa Wittlina, Jana Kochanowskiego, Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego, Karola Wojtyły, Leopolda Staffa, Romana Brandstaettera i wielu innych znakomitych autorów.

W przerwie konkursu, uczestnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni do sali kinowej na recital Karoliny i Weroniki Świstak, które przy własnym akompaniamencie skrzypiec i gitary zaśpiewały ulubione utwory Patronki naszego konkursu: Tylko w Bogu moje jest Zbawienie, Oceany oraz Wierzyć jak Piotr. W tle tego występu, odbył się pokaz slajdów - świadectw z życia i działalności misyjnej śp. Helenki.

Publiczność

Publiczność


Na koniec zwycięzcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Z naszej szkoły w kategorii klas I-III SP uczeń klasy II Jakub Skalniak zajął I miejsce, w kategorii klas IV-VI uczennica klasy VI Maria Rusin zajęła II miejsce, i w kategorii klas szkół średnich uczeń klasy II LO Krzysztof Zamarlik zajął również II miejsce.


Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich uczestników zapraszamy do ponownych zmagań konkursowych za rok.

ZOBACZ LISTĘ LAUREATÓW


Alina Michoń

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!