1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Święto Rodziny 2019

Morskie Opowieści

Obchody Międzynarodowego Święta Rodziny w tym roku przebiegały pod hasłem piosenki żeglarskiej, szantowej. Pierwsze zwrotki pieśni szantowych powstawały na przełomie XVIII/XIX wieku i - jak podają źródła - do dnia dzisiejszego liczą ponad 500 zwrotek różnych, często anonimowych autorów. Oryginalnym polskim wynalazkiem jest tzw. szanta dziecięca, czyli piosenka o żeglarstwie pisana specjalnie dla najmłodszych wykonawców. I właśnie z tego gatunku muzyki, obok piosenek znanych polskich autorów, postanowiliśmy skorzystać.

Na początku naszej uroczystości pani dyrektor Anetta Szewczyk powitała przybyłych gości, podkreślając ogromne znaczenie udziału babć i dziadków w wychowaniu młodego pokolenia. Uczniowie klasy I, II i III SP wprowadzili wszystkich w morskie klimaty piosenką pt. “Hej, me Bałtyckie Morze”. Potem klasy - na przemian, wykonywały kolejne utwory. Wszyscy uczniowie prezentowali się pięknie w marynarskich strojach wśród dekoracji z rybek, palm, plaży i piasku.


I tak uczniowie klasy I zaprezentowali piosenki: ”Na plaży”, “Morskie opowieści”, “Marynarz na okręcie” i “Zuch marynarz”. Pierwszoklasiści wyposażeni w nadmorskie rekwizyty (wiaderka, łopatki, koła ratunkowe i in.) bawili doskonale zaproszonych gości.
Uczniowie klasy II zaśpiewali piosenki: “Parostatek”, „Gdzieś w głębinach”, “Bursztynek” i “Jeszcze się tam żagiel bieli”. Tę ostatnią piosenkę zaprezentował solo Jakub Skalniak. Wzruszeni goście nagrodzili ten występ wielkimi brawami. Rekwizytami drugoklasistów były instrumenty, bańki mydlane, mewy, mopy i ogromne zdjęcie statku.


Uczniowie klasy III wybrali do swojego występu piosenki: “Spacer dziką plażą”, “Dziesięć w skali Beauforta”, “Hej ho, żagle staw” i “Już nie ma dzikich plaż”. Trzecioklasiści również mieli swoje rekwizyty: kurtki przeciwdeszczowe, gazety, krzesełka i in. Dodatkowo chętne dzieci zaśpiewały piosenkę z filmu “Vaiana: Skarb oceanu” pt. “Pół kroku stąd”. Wszystkie występy uczniów były długo oklaskiwane.
W trakcie uroczystości mamusie naszych uczniów: p. Monika, p. Daria i p. Kasia pięknie zaprezentowały wybrane fragmenty książki pt. “Wakacje Mikołajka”, co jeszcze bardziej wprowadziło zebranych w wakacyjny nastrój.


Długo oczekiwaną przez pierwszoklasistów chwilą w trakcie uroczystości było oficjalne przyjęcie ich w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Po ślubowaniu, w czasie którego uczniowie zobowiązali się czytać i szanować książki, nastąpiło pasowanie na czytelnika i każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom czytelnika biblioteki szkolnej.


Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. “Cała Polska czyta dzieciom”, po której wręczyły swoim rodzicom, babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.
Pani dyrektor podziękowała uczniom za wspaniały występ i zaprosiła gości na kiermasz książki i do galerii portretów wykonanych przez dzieci.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w realizację uroczystości, za słodki poczęstunek i zapraszamy na kolejne takie święto już za rok.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!