1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Cała Polska czyta dzieciom - Miś i Słodziaki

Słodziaki na urodzinach Misiów

Dnia 4 listopada uczniowie klasy I, II i III SP wraz ze swoimi pluszakami (misiami i Słodziakami) zajęli miejsca na galerii naszej szkoły. Wśród zebranych były dwa niedźwiadki - panda (Blanka) i niedźwiedź brunatny (Zosia) oraz jedna wiewiórka (Ania). Najpierw misie przywitały się ze Słodziakami, potem odbyło się misiowo-słodziakowe brykanie i mruczenie.

 

Teraz przyszła kolej na prezentację książek z naszej biblioteki o misiach. Otóż, historia książkowego misia sięga 1926 roku, kiedy to ukazała się książka Alana Aleksandra Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Dwa lata później autor napisał dalsze przygody sympatycznego misia w części pt. „Chatka Puchatka”. Autor pisał te bajki dla swojego synka Krzysia, przetłumaczono je na 34 języki.

W 1958 roku następny autor książek o misiu - Michael Bond napisał książkę pt. „Miś zwany Paddington”. W ciągu swojego długiego życia (autor żył 91 lat) napisał ponad 25 części o przygodach tego sympatycznego misia.

Z kolei nasz rodzimy „Miś Uszatek”, to bohater opowiadań Czesława Janczarskiego, słynna postać wieczornych dobranocek emitowanych w telewizji w latach 1975-1987.

W naszej bibliotece są również książki autorstwa Renaty Piątkowskiej o sympatycznych Słodziakach - dwie części serii pt. „Gang Słodziaków”.

Uczniowie wysłuchali najpierw historii Misia Uszatka, który zamieszkał w leśniczówce i codziennie opowiadał dzieciom jedną bajkę na dobranoc. Dzisiejsza bajka, którą poprzedziła piosenka Misia Uszatka zaśpiewana przez dzieci, nosiła tytuł „Wrona, zajączki i mróz”. Potem przyszedł czas na opowiadanie z drugiej części Słodziaków pt. „Drzewa”.

Po wysłuchaniu obu tych bajek uczniowie odpowiadali na pytania do tekstów, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była drobnym upominkiem. Dodatkowo każde dziecko otrzymało imienną, słodziakową zakładkę do książki.
Teraz przyszła kolej na prezentację swoich pluszaków. Najpierw dumne misie wysoko podnosiły swoje głowy, potem milusińskie Słodziaki robiły fikołki. Potem była zabawa muzyczna „Stary niedźwiedź mocno śpi” (niedźwiedziem był Kubuś z kl.3). Następną zabawą było odgadywanie kryjówek misiów i Słodziaków. Tutaj liczył się refleks i bezbłędna pamięć. Ta zgadywanka była dość trudna, ale uczniowie poradzili sobie znakomicie. Potem wniesiono cukierkowy tort ze świeczką i zaśpiewaliśmy 100 lat Misiom i Słodziakom. Świeczkę zdmuchnięto i rozpoczęło się łasuchowanie. Były ciastka i ciasteczka, cukierki i cukiereczki. Wszystkie słodycze zostały podzielone na trzy części i przekazane do klas jako małe co nieco do dalszego świętowania w kolejnych dniach.

Z okazji Urodzin Książkowego Misia ogłosiliśmy dwa konkursy: literacki i plastyczny.

W konkursie literackim wyróżnione zostały prace Ani i Marcelka z kl.1, Leona z kl.2 i Kubusia z kl.3.

W konkursie plastycznym piękne prace wykonali uczniowie:

- z klasy 1: Staś, Emilka, Lenka, Franiu, Kubuś, Mateo, Oliwka, Joasia, Marysia J. i Antoś. Z klasy 2: Michałek, Oliwka, Paulinka, Julcia K., Piotruś, Zosia, Hania, Lenka, Madzia i Nikolka. Z klasy 3: Laurka, Basia i Zuzia.

W tym konkursie bardzo oryginalne prace przestrzenne wykonali: Julcia W. i Bartuś z kl.2.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za słodki poczęstunek i prawdziwą górę cukierów. Natomiast uczniów zapraszamy do kolejnych naszych imprez czytelniczych.

Org.: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

 

 

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd