1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Mikołajki ze świętym Mikołajem

Siedem reniferów i nasz kochany Mikołaj

To był wyjątkowo radosny dzień w naszej szkole. Jak przystało na 6 grudnia, już od godziny 8.00 rano w niektórych klasach pojawiał się święty Mikołaj. Dodatkowo w tym dniu świętowaliśmy dzień Patrona Szkoły. Zaraz po Mszy świętej z tejże właśnie okazji, uczniowie klasy I, II i III SP zebrali się na galerii szkoły w oczekiwaniu na przyjście świętego Mikołaja. W tym czasie dzieci przypomniały sobie historię biskupa Mikołaja: całe jego życie i drogę do świętości, oraz cuda jakie działy się za jego wstawiennictwem.Poznały także jego pomocników, którzy tak jak Mikołaj rozdają prezenty.

 

Nagle w drzwiach ukazał się długo oczekiwany Gość. Uradowany tak liczną gromadką grzecznych dzieci usiadł wygodnie na “złotym” tronie i opowiedział dzieciom o swojej współpracy z Panem Bogiem. Potem przeczytał fragment opowiadania pt. “Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę”. Dzieci złożyły Mikołajowi życzenia imieninowe i podarowały mu przygotowane laurki.

 

Wzruszony Mikołaj obiecał, że przeczyta je wszystkie, gdy będzie wracał do Nieba. Potem klasa I zaśpiewała piosenkę pt. “Siedem reniferów”, klasa II recytowała wiersz pt. “Nasz kochany Mikołaj”, a klasa III zaśpiewała piosenkę pt. “Jingle Bells”. Dzieciom bardzo podobał się strój świętego Biskupa, a zwłaszcza ornat, mitra i pastorał - wszystkie dzieci chciały mieć zdjęcie z takim świętym. Święty Mikołaj w rewanżu, rozpoczął rozdawanie prezentów. Najpierw wybrał sobie pomocnika – młodszego Mikołaja (Dawidka z kl. III) i z jego pomocą przekazał dzieciom aż 52 prezenty!

Każdy uczeń otrzymał w swojej paczce książkę (do wyboru: “Dzieci z Bullerbyn”, “Drzewo do samego nieba” lub “Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”), dziewczynki otrzymały misia w sukieneczce a chłopcy misia w spodenkach. Wszystkie dzieci dodatkowo otrzymały pisaki, ołówki z tabliczką mnożenia i lizaki. Dzieci podziękowały za prezenty, obiecały być grzeczne i zaprosiły Mikołaja do odwiedzenia naszej szkoły za rok.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc świętemu Mikołajowi i życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i Szczęśliwego Nowego 2020 roku.

 

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!