1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Uncategorised

Słodziaki na urodzinach Misiów

Dnia 4 listopada uczniowie klasy I, II i III SP wraz ze swoimi pluszakami (misiami i Słodziakami) zajęli miejsca na galerii naszej szkoły. Wśród zebranych były dwa niedźwiadki - panda (Blanka) i niedźwiedź brunatny (Zosia) oraz jedna wiewiórka (Ania). Najpierw misie przywitały się ze Słodziakami, potem odbyło się misiowo-słodziakowe brykanie i mruczenie.

Morskie Opowieści

Obchody Międzynarodowego Święta Rodziny w tym roku przebiegały pod hasłem piosenki żeglarskiej, szantowej. Pierwsze zwrotki pieśni szantowych powstawały na przełomie XVIII/XIX wieku i - jak podają źródła - do dnia dzisiejszego liczą ponad 500 zwrotek różnych, często anonimowych autorów. Oryginalnym polskim wynalazkiem jest tzw. szanta dziecięca, czyli piosenka o żeglarstwie pisana specjalnie dla najmłodszych wykonawców. I właśnie z tego gatunku muzyki, obok piosenek znanych polskich autorów, postanowiliśmy skorzystać.

228 Rocznica

Projekcja filmu przygotowanego przez uczniów z klasy Eximia była głównym punktem programu akademii z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konkurs, recital i wspomnienie

8 marca w Libiąskim Centrum Kultury odbył się XVI Regionalny Konkurs Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć. Wzięło w nim udział 44 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z województwa małopolskiego i śląskiego w czterech kategoriach wiekowych: I-III SP, IV-VI SP, VII-VIII SP i III G oraz klas szkół średnich.

Prawie 70 uczestników

pkpr9

26 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się XXVI Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej, który od 2017 roku nosi imię Heleny Kmieć, wolontariuszki i absolwentki naszej szkoły.

Cukierkowe poszukiwania kota i psa

Dnia 18 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole impreza czytelnicza pt. “Szukamy kota i psa w literaturze”. Wszyscy uczniowie z klasy I, II i III SP przybyli na tę uroczystość. Po powitaniu nastąpiła prezentacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci na lekcji koła literackiego. W nagrodę każdy uczeń otrzymał nalepkę “kot przyjacielem psa”. Prace przedstawiały postacie kotków i piesków znanych z utworów literackich. Pojawił się więc: Garfield, Cukierek, Zakochany Kundel, Reksio, Kot w Butach, Filemon i inne “literackie gwiazdy”. Zadanie uczniów polegało na wzajemnym odgadywaniu tytułu książki z jakiej pochodziła wykonana postać.

zloteLOKSW19300

Nasze Liceum "Złotą Szkołą"

W prestiżowym rankingu liceów ogólnokształcących i techników opracowywanym co roku przez miesięcznik "Perspektywy" nasze LO zostało sklasyfikowane na 108 miejscu w Polsce i uzyskało tym samym tytuł "Złotej Szkoły". Wśród liceów Województwa Małopolskiego zajęliśmy 9 miejsce. LO KSW w Libiążu jest jedyną szkołą spoza Krakowa sklasyfikowaną w pierwszej dziesiątce. Jesteśmy wyżej niż najlepsze licea z Tarnowa czy Nowego Sącza i wszystkich miast powiatowych.
Podstawą klasyfikacji były wyniki egzaminów maturalnych i sukcesy olimpijczyków w roku szkolnym 2017/2018.

CERTYFIKAT: Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Czas Aniołów nie przeminął

Tegoroczne Jasełkowisko, czyli „Pójdźmy wszyscy po… kalendarz” promocja szkolnego kalendarza, było wyjątkowym wydarzeniem artystycznym oraz rodzinnym spotkaniem w atmosferze przedświątecznego oczekiwania. Impreza od lat przygotowywana z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia daje możliwość zatrzymania się w bieganinie porządków i zakupów grudniowych przybliżających nas do tych najradośniejszych świąt w roku.

ŚWIĘTY WPISANY W CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA

Jak co roku, 6 grudnia zawitał do nas święty Mikołaj. Dzieci od dawna na niego czekały. Usiadły cichutko na dywanie pięknie przystrojone w krasnalowe czapeczki i rogi renifera, gdy nagle pojawił się On. Ubrany w ornat, na głowie miał mitrę a w ręku pastorał. Mikołaj przywitał dzieci, pomodlił się razem z nimi – a przy okazji obserwował, czy wszystkie dzieci potrafią się modlić. Potem opowiedział o sobie, o tym, jak ważne jest pomaganie innym, biedniejszym i jak sam kiedyś pomagał wszystkim, którzy go o to prosili. Ucieszył się bardzo, że widzi wokół siebie tylu naśladowców – pomocników.

Dobre maniery w Pluszowym Miasteczku

26 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole Urodziny Pluszowego Misia. Na początku Misiek serdecznie przywitał przybyłych gości, poczęstował ich cukierkami i zaprosił do wspólnej zabawy. Dzieci ze swoimi pluszakami usiadły więc na materacach i zaśpiewały solenizantowi „misiowy hymn”. Wszyscy goście zostali nominowani na przyjaciół pluszowego misia. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał kolorową misiową opaskę, która towarzyszyła mu w ciągu całej imprezy.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd