1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Wycieczka maturzystów do stolicy

Warszawa

W dniach 4-6 października odbyła się tradycyjna wycieczka maturzystów z naszego liceum do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, lecz był to zbyt krótki czas, aby obejrzeć wszystkie zabytki i interesujące nas rzeczy.


W poniedziałek, pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży udaliśmy się prosto do Sejmu na ulicy Wiejskiej. Mieliśmy przyjemność zobaczyć, jak prezentują się na żywo te tak często pokazywane w telewizji miejsca, między innymi sala obrad. Dowiedzieliśmy się, jak dokładnie wygląda praca posła i senatora, oraz w jaki sposób podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie.


Następnie, po dość długiej drodze i drobnych problemach ze znalezieniem właściwej trasy, udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wielu z nas nie oczekiwało, że muzeum może być tak ciekawie urządzone, co mile nas zaskoczyło. Sale muzealne opowiadały w żywy sposób historię powstania, poprzez projekcje filmów, przedstawiających zniszczoną podczas wojny Warszawę oraz relacje z 1944 roku. Zwiedzający mogli nawet przez chwilę poczuć się jak prawdziwi powstańcy, wędrując ścieżką imitującą prawdziwy ciasny i ciemny kanał pod miastem. Muzeum było bardzo ciekawe i te kilka godzin, które w nim spędziliśmy zwiedzając je samodzielnie z pewnością nie wystarczyły na to, by zrobić to dokładnie.

Drugiego dnia naszej wycieczki wybraliśmy się na długie zwiedzanie miasta z przewodnikiem, który zaprezentował nam między innymi giełdę papierów wartościowych i Park Łazienkowski, w którym mogliśmy podziwiać pomnik Chopina i posłuchać muzyki z umieszczonych tam ławeczek Chopinowskich, oraz słynny Pałac na Wodzie, w którym odbywały się jego koncerty.


Podczas podróży na Plac Piłsudskiego, gdzie odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza i obejrzeliśmy zmianę warty mogliśmy obejrzeć piękną panoramę Wisły oraz stadion, budowany na mistrzostwa Europy, które będą odbywać się w Polsce w 2012 roku. Wielogodzinne zwiedzanie zakończyliśmy spacerem po starówce, gdzie zobaczyliśmy słynną warszawską Syrenkę i długo wyczekiwaną wizytą w Pizzy Hut.


Wieczorem, po krótkim odpoczynku w ośrodku udaliśmy się do Teatru Muzycznego Roma na polską wersję musicalu „Les Misérables", powstałego na podstawie powieści Victora Hugo „Nędznicy". Mimo niezbyt komfortowych miejsc w bocznych lożach, musical bardzo nam się spodobał. Na szczególną uwagę w inscenizacji zasługiwało oświetlenie sceny, które było niejako "jeszcze jednym aktorem". Świetna gra aktorska i rewelacyjne wykonanie piosenek zachęciły niektórych z nas do przeczytania książki Hugo.


Ostatniego dnia naszego pobytu w stolicy zwiedziliśmy zrekonstruowany po wojnie Zamek Królewski, słuchając jego historii w audioprzewodnikach i podziwiając piękne sale i obrazy. Wycieczkę zakończyliśmy kilkugodzinnymi zakupami w nowo wybudowanej niedaleko Pałacu Kultury galerii Złote Tarasy.


Podsumowując, wycieczka była bardzo udana i żałujemy, że trwała tak krótko. Szkoda jednak, że nie mieliśmy okazji zobaczyć nocnej panoramy Warszawy z jednego z ostatnich pięter Pałacu Kultury, lecz mimo to wszyscy będziemy miło wspominać nasz pobyt w stolicy, który był zarazem naszym ostatnim wspólnym kilkudniowym wyjazdem.

Natalia Chrząszcz

 

Serdecznie dziękujemy Pani Poseł PiS Beacie Szydło za pomoc
w zorganizowaniu zwiedzania Sejmu.
Klasa Maestria wraz z wychowawczynią

 

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

• Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Najbardziej zaciekawiło mnie Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym zobaczyliśmy wiele interesujących rzeczy, chodziliśmy kanałami i oglądaliśmy ruiny Warszawy w kinie 3D.

Marlena

 

• W Warszawie najbardziej zaciekawiła mnie wizyta w Sejmie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo bardzo ciekawym i interesującym przeżyciem było uczestnictwo w musicalu „Les Miserables"

Joanna

 

• Wycieczka była bardzo ciekawa. Dużo zwiedzaliśmy. Najbardziej podobał mi się spektakl „Les Miserables". Spore wrażenie zrobiło na mnie też Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka trwała zdecydowanie za krótko 

Kasia G.

 

• Wycieczka była bardzo fajna i ciekawa. Najlepiej wspominam Muzeum Powstania Warszawskiego i musical. Myślę, że każdy powinien zwiedzić stolicę.

Natalia

 

• W czasie wycieczki zwiedziliśmy dużo ciekawych rzeczy i miejsc. Najbardziej podobało mi się Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ola

 

• Było miło, ale się skończyło. Generalnie podobało mi się.

Marcin Ł.

 

• Wycieczka bardzo ciekawa, lecz również bardzo męcząca.

Michał W.

 

• Dla mnie wycieczka nie była jedną z najlepszych, na jakich byłam, gdyż ogólnie sama Warszawa nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Aczkolwiek spektakl w Teatrze Roma był interesujący i warto było na niego iść. Także Muzeum Powstania Warszawskiego zainteresowało mnie swoją formą i sposobem ujęcia tematu.

Katarzyna B.

• Wycieczka była ciekawa. Warszawa to ładne miasto, przedstawienie było zajmujące i ogólnie było fajnie.

Krzysiek

 

• Podczas wycieczki do Warszawy najbardziej podobało mi się zwiedzanie Łazienek, Krakowskiego Przedmieścia oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Musical w Teatrze Roma także był bardzo ciekawy.

Patrycja

 

• Cała wycieczka, a w szczególności wizyta w teatrze oraz Sejmie, była bardzo ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

Marcin P.

 

• Podczas wycieczki do Warszawy najbardziej podobały mi się Łazienki. Jest to naprawdę magiczne miejsce, które potrafi zauroczyć. Wieczorny spektakl w Teatrze Roma był również rewelacyjny i warty obejrzenia. Ogólnie Warszawa jest pięknym miastem, pełnym uroku.

Karolina

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!