1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA ZBYSIA

Misiowa Impreza

Misiowa Impreza

Tegoroczna misiowa impreza składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap, który odbył się 23 listopada, nosił podtytuł: „Misiowe brykanie" i składał się z sześciu konkurencji:
- Konkurencja I - prezentacja najpiękniejszych misiowych czapek w rytm melodii pt.: „Jadą, jadą misie". Sposób prezentacji był dowolny. Dziewczynki prezentowały swoje czapeczki niczym modelki. Chłopcy dodatkowo prężyli muskuły, przechodząc przez ławeczkę gimnastyczną.- Konkurencja II - skoki misiów przez ławeczkę gimnastyczną z podparciem i bez podparcia. Misie bardzo zwinnie radziły sobie w tej dyscyplinie.

- Konkurencja III - przeciąganie materaców czyli wzajemne pomaganie sobie w codziennych zajęciach porządkowych. Misie odkryły, że pomoc sąsiedzka się opłaca.
- Konkurencja IV - czołganie czyli wyprawa misiów po słodki miód. Misie pokonywały tę trasę, zręcznie omijając miejsca, w których mogły natknąć się na pszczoły.
- Konkurencja V - dowolny taniec misiów w parach i solo przy dźwiękach piosenki pt.: „Pluszowe niedźwiadki". Miś-akrobata to nierzadki obrazek w tej konkurencji.
- Konkurencja VI - przejście przez zaczarowany tunel, zmieniający smutnego niedźwiadka w wesołego misia. Wiele niedźwiadków odznaczało się bardzo wyrazistą mimiką zarówno na wejściu jak i przy wyjściu z tunelu.
Wszystkie dzieci bawiły się świetnie, za co otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Główna misiowa uroczystość odbyła się 29 listopada (drugi etap).
Tego dnia nasza szkoła zaroiła się od miśków. Były to misie różnej wielkości i różnego gatunku. Wszyscy uczniowie klasy I, II i III SP wraz z wychowawcami, zebrali się tłumnie na III piętrze i przy okrzykach „niech żyją misie", przeszli przez wszystkie korytarze naszej szkoły. Na świetlicy wszyscy grzecznie zajęli swoje miejsca i rozpoczęło się brykanie pluszaków czyli gimnastyka misia. Najpierw misie machały łapkami, potem nóżkami, głaskały się po brzuszkach i śpiewały kołysanki. Potem uczniowie poznali ciekawe historie kilku książkowych misiów, m.in. „Misia Zbysia", „Kubusia Puchatka", „Misia Uszatka" i „Pewnego Smutnego Misia". Przy zabawie „Stary Niedźwiedź", wszystkie dzieci dobrze się bawiły, głośno śpiewały i tańczyły wokół śpiących w środku koła, pluszowych niedźwiadków.
Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadania autorstwa Wioletty Piaseckiej pt.: „Bajka o Misiu", którego nikt nie chciał kupić, więc miś ten został wywieziony na śmietnik. Dobry wiatr poniósł jednak misia pod dom pewnej dziewczynki, która zaopiekowała się nim. W ten sposób miś odnalazł wreszcie swój wymarzony ciepły kącik. Uczniowie byli bardzo przejęci losem misia.


Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się konkursy: płoszenie pszczół czyli rzuty do celu, misiowy taniec przy dźwiękach skocznej muzyki oraz zgadywanki rysunkowe czyli kto pomoże misiowi odszukać rzeczy, które gdzieś poukrywał. Konkursy te kształtują m.in.: pamięć, wyobraźnię i spostrzegawczość. Dzieci nieźle poradziły sobie również z następną konkurencją pt.: „Jaka to melodia". Bezbłędnie odgadły wszystkie tytuły prezentowanych misiowych melodii.
Na zakończenie uroczystości, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą przytulać misie, nie pozwolą im zrobić krzywdy, a urwane uszy i noski pięknie im poprzyszywają. Potem na salę wniesiono cukierkowy tort z jedną zapaloną świeczką, którą zdmuchnęli klasowi przedstawiciele i odśpiewano misiowi „Sto lat". Słodki poczęstunek nastąpił po obiedzie i trwał do końca lekcji.


Uczniowie z klasy I, którzy przynieśli słodycze to: Henryk B., Jakub B., Aleksandra Cz., Mateusz D., Mikołaj G., Kinga K., Wiktor M., Amelia P., Błażej Sz. i Matylda Ś.
Z klasy II słodycze przynieśli: Aleksander B., Jakub Cz., Anna D., Wiktoria G., Adam K., Julia Ł., Michał Ł., Szymon M., Daria N., Maria P., Magdalena P., Michał Sz. i Katarzyna Ż.
Z klasy III słodycze przynieśli: Piotr B., Julia Ch., Filip F., Natalia F., Julia K., Tomasz P., Justyna S., Karolina W. i Krzysztof Z.


A oto wyniki konkursów ogłoszonych wśród uczniów, w związku z Dniem Książkowego Misia Zbysia:
• W konkursie na Misia Maksymalnego zwyciężyli: Adam K. (kl.II) i Matylda Ś. (kl.I).
• W konkursie na najbardziej pomysłowy prezent dla misia zwyciężyli: Kinga K. (kl.I), Karolina P. (kl.I), Błażej Sz. (kl.I), Jakub Cz. (kl.II) i Tomasz P. (kl.III).
• W konkursie na najpiękniejszą zakładkę do misiowej książki zwyciężyli: Kinga K. (kl.I), Magdalena P. (kl.II), Anna D. (kl.II), Wiktoria G. (kl.II) i Barbara Ł. (kl.III).
• W konkursie na najpiękniejszy plakat reklamujący prawdziwego niedźwiedzia zwyciężyli: Magdalena P. (kl.II), Krzysztof Z. (kl.III), Julia K. (kl.III), Mateusz D. (kl.I), Amelia P. (kl.I) i Katarzyna Ż. (kl.II).
• W konkursie na opowiadanie lub wiersz o misiu zwyciężyli: Julia Ch. (kl.III), Julia K. (kl.III), Aleksandra Cz. (kl.I), Jakub Cz. (kl.II), Amelia P. (kl.I), Magdalena P. (kl.II) i Piotr B. (kl.III).
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc uczniom w realizacji konkursów. Zaś wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

organizatorki: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik
 
 

 

Misiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa ImprezaMisiowa Impreza

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd