1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Urodziny Kubusia Puchatka

Wiwat wszystkie Misie!

Kubuś Puchatek, to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci (a nawet dorosłych). W naszej szkole obchodziliśmy jego urodziny aż dwa dni: 27 i 28 października.
W pierwszym dniu obchodów, zebraliśmy się na świetlicy, aby przy okrzykach: „Niech żyje Kubuś Puchatek!" i „Wiwat wszystkie Misie!", przejść przez wszystkie korytarze szkoły na III piętro w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

Tutaj rozpoczęło się prawdziwe misiowe brykanie: podskoki, wymachy, skłony i pajacyki. Uczniowie klasy I, II i III SP zapoznali się z postacią autora, jego utworami i późniejszymi wydaniami przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Poznali też wiele ciekawych faktów, m.in. to, że wszystkie zwierzęta występujące w książce, były tak naprawdę zabawkami należącymi do Krzysia, syna autora, podarowanymi mu z różnych okazji przez różne osoby: rodzinę, znajomych i nieznajomych. Głosy i dialogi wymyśliła mama Krzysia i bawiący się pluszakami - sam Krzyś. Ciekawostką jest też to, że Gofera - susła, wymyślił sam Walt Disney i nie ma go w książce, a jedynie w filmie.


Uczniowie uważnie wysłuchali opowiadania pt: „Lepiej dawać, niż dostawać", w którym Kubuś Puchatek jako „sekretny przyjaciel" obdarowuje innych prezentami, nie oczekując w zamian niczego. Wszyscy uczniowie zgodnie orzekli, że przyjemnie jest dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniej jest je dawać. Prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu, nagradzane były pięknymi kolorowankami. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawach i wyliczankach, bezbłędnie potrafili wskazać miejsca, w których Kubuś ukrył swoje zabawki.


Właściciele uli wykonanych na konkurs plastyczny, pięknie prezentowali swoje prace. Potem na salę został wniesiony olbrzymi cukierkowy tort. Zachwyceni uczniowie zdmuchnęli szybko świeczkę i zaśpiewali Kubusiowi „100 lat!". Na koniec odbyła się prawdziwa, cukierkowa uczta. „Misie" zmęczone brykaniem usiadły na dywanie i zajadając się „małym conieco" obejrzały odcinek filmu pt: „Przygody Kubusia Puchatka".


Drugi dzień odchodów, rozpoczęliśmy od prezentacji laurek, wierszy i jadłospisów wykonanych przez dzieci w ogłoszonych wcześniej konkursach (wybrane teksty zostaną opublikowane na łamach „Szkółki Przyjaciółki"). Potem było radosne śpiewanie piosenek z filmu: „Kubuś Puchatek" i powtórka z cukierkowej uczty. Na koniec obejrzeliśmy kolejny odcinek filmu o Kubusiu.


Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż większość prac bardzo podobała się członkom komisji. Lista osób nagrodzonych zostanie opublikowana na łamach „Szkółki Przyjaciółki".


Dziękujemy wszystkim rodzicom za słodycze przeznaczone do wspólnego biesiadowania i za osobiste zaangażowanie w pomoc dzieciom w realizacji naszych zadań konkursowych. Zapraszamy do udziału w kolejnych uroczystościach organizowanych w ramach naszej akcji pt.: „Cała Polska czyta dzieciom".

 

Organizatorki: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

 

ZOBACZ GALERIĘ

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!