1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Światowy Dzień Kota w naszej szkole

Białe, czarne, bure, rude...

ko120Kolejny raz w naszej szkole pojawiły się kotki. Białe, czarne, bure, rude, kolorowe - puszyste i ciepłe maskotki. Ich właściciele - uczniowie klasy I, II i III SP, również upodobnili się do kotków. W czasie powitania miauczeli, mruczeli, przeciągali swoje „kocie grzbiety" i poruszali doczepionymi ogonkami. Na dodatek salę zdobiła piękna, kolorowa girlanda w kotki. Było super.


Teraz przyszła kolej na czytanie. Uczniowie zapoznali się z wierszem Wiery Badalskiej „Muzyka na krzywej wieży", o kocie grającym na 3-strunowej harfie (walca i marsza). Gdy w harfie pękły wszystkie struny, wtedy jak każdy porządny kot, mruczał sobie przy piecu ballady. Dzieci uważnie słuchały wiersza, aby potem bezbłędnie odpowiadać na pytania dotyczące tekstu.

ko121

ko122

Potem zaśpiewaliśmy sobie piękną piosenkę o kociej rodzince pt. „Miau, miau". W czasie całej naszej dwudniowej uroczystości, uczniowie częstowali się słodyczami i napojami, które dostarczyli na naszą imprezę rodzice. Serdecznie dziękujemy Państwu za ten słodki poczęstunek.

ko123

ko124

Kolejnym punktem programu był spacer po galerii - prezentacja nagrodzonych plakatów, rysunków, wierszy i opowiadań oraz prezentów dla kotka, wykonanych przez dzieci na ogłoszone wcześniej konkursy.

ko125

ko126

ko127

>Nagrody i dyplomy w tych konkursach otrzymali następujący uczniowie:
kl. I: Michał B., Roman B., Jaś Cz., Alicja G., Ada H., Aleksandra M., Maksym M., Bartłomiej N., Aleksandra W.;
kl. II: Henryk B., Kacper B., Aleksandra Cz., Mateusz D., Kinga K., Magdalena K., Wiktor M., Amelia P., Matylda Ś.;
kl. III: Jakub Cz., Anna D., Wiktoria G., Patryk K., Julia Ł., Daria N., Maria P., Magdalena P., Wojciech W., Katarzyna Ż.
Największym powodzeniem w czasie naszej imprezy, cieszyły się konkursy i zabawy, w których dzieci w nagrodę otrzymywały kolorowe temperówki. Każde dziecko chciało taką otrzymać, więc aktywność dzieci była ogromna. Wśród ulubionych przez dzieci konkursów, należy wymienić odgadywanie znaczków, przedstawiających przedmioty ukryte przez kotka oraz rysowanie kotka na czas.

ko128

ko129

Nasza uroczystość nie mogłaby się odbyć bez prezentacji ulubionego przez dzieci filmu „Garfield". I właśnie fragment tego filmu dzieci zobaczyły na koniec I dnia imprezy. Na prośbę dzieci, resztę filmu zaprezentowałyśmy nazajutrz.
Zdjęcia prac konkursowych zostały zamieszczone na łamach czasopisma „Szkółka Przyjaciółka". Zachęcamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.


organizatorki imprezy: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd