1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Konkursy Poezji Religijnej 2012

Powiatowy i Regionalny

Tradycyjnie już, w okolicach Świąt Wielkanocnych, w naszej szkole dwukrotnie rozbrzmiewają echa poezji religijnej. Tak też było i w tym roku.

re00

12 kwietnia odbył się IX Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu Chrzanowskiego, Lublinieckiego, dekanatu Niepołomickiego, Jaworznickiego a nawet dekanatu Czarny Dunajec (opiekunem uczestnika był korespondent „Gościa Niedzielnego", Jan Głąbiński).


Etap Regionalny to kontynuacja etapu Powiatowego naszego konkursu. Do etapu Regionalnego zakwalifikowali się więc laureaci XIX Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbył się 28 marca w naszej szkole. Uczestnicy obu etapów byli znakomicie przygotowani, a ich umiejętności recytatorskie zyskały uznanie komisji oceniających w składzie: ks. Marek Stachura, p. Mirosława Piotrowska, p. Aneta Gwóźdź, p. Barbara Kirker, p. Jolanta Podstawska i p. Antoni Buchała. W artystycznych zmaganiach ogółem wzięło udział 111 uczestników.

re01
re01
re01
re01
re01
re01
re01
Przed rozpoczęciem etapu Regionalnego, laureaci poprzedniego etapu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś najmłodsi laureaci oprócz dyplomów otrzymali pluszowe misie, z których byli bardzo zadowoleni.
W przerwie konkursu, uczniowie klasy I naszego liceum, zaprezentowali zebranym przedstawienie teatralno-muzyczne pt. „Próba", o głębokim Wielkanocnym przesłaniu, że dla każdego młodego człowieka, nawet bardzo zagubionego we współczesnym świecie - CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! Uczniów przygotowała p. Krystyna Majcher, wychowawczyni tej klasy. Widzom bardzo podobał się ten występ, a szczególnie oprawa muzyczna towarzysząca przedstawieniu. Uczestnicy wysłuchali następnie nagrań utworów Magdy Anioł z płyty pt. „Nie bez przyczyny ...".
Na zakończenie, dyrektor Zespołu Szkół KSW pani Anetta Szewczyk wyraziła słowa uznania dla młodzieży podejmującej trud popularyzacji utworów literatury religijnej oraz dla ich opiekunów i wręczyła laureatom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy (również ich opiekunom).
W XIX Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej wyłonionych i nagrodzonych zostało 18 laureatów. Byli to uczniowie Chrzanowa, Libiąża, Babic, Regulic, Jankowic, Alwerni i Zagórza.
W IX Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej wyłonionych i nagrodzonych zostało 12 laureatów. Byli to uczniowie Cichego k. Dunajca, Zabierzowa Bocheńskiego, Libiąża, Babic, Podłęża, Niepołomic i Alwerni.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.


Alina Michoń

 

POBIERZ LISTĘ LAUREATÓW

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!