1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Dzień Niemiecki

Dzien.de/der-tag.pl

dzn09

Prezentacje multimedialne, konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, wystawy, a także przysmaki niemieckiej kuchni, a na „deser” przedwojenny film grozy – oto niektóre wydarzenia w ramach projektu dzień.de /der-tag.pl, czyli Dnia Kultury Niemieckiej, który odbył się 16 maja w naszej szkole.

 

 

Dnia 16 maja odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki - akcja informacyjna o kraju naszego zachodniego sąsiada przygotowana przez uczniów gimnazjum i liceum.Zapowiedź tego wydarzenia, które było częścią projektu dzień.de | der-tag.pl ukazała się na stronach Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. https://www.dzien.dpjw.org

Uczestnicy spotkania, zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele i gimnazjaliści zobaczyli  trzy prezentacje multimedialne:

  • Niemcy – wiadomości ogólne (geografia, zabytki, sławne osoby) – prezentacja przedstawiona przez panią Joannę Czwakiel
 
 
  • Znane dzieła malarstwa niemieckiego – prezentacja przygotowana i przedstawiona przez panią Jolantę Sochacką
 
 
  • Bundesliga – prezentacja klubów – zrealizowana i przedstawiona przez ucznia Mateusza Zamarlika


Uczniowie i nauczyciele mieli okazję spróbować smakołyków kuchni niemieckiej – przygotowanych i serwowanych przez uczniów z klasy 1. LO -  znakomitych pikantnych Carrywürstchen, smakowitej Kartoffelsalat czy doskonałego tortu Sachera, upieczonego rzez uczennicę klasy 3 gimnazjum.

Po przerwie zespoły uczniowskie, które wygrały przeprowadzone wcześniej eliminacje, stanęły do konkursu z wiedzy o państwach DACH (niemieckiego obszaru językowego).

Quiz zawierał pytania o różnym poziomie trudności dotyczące geografii, historii, kultury i języka tych krajów. Uczestnicy popisali się sporą wiedzą, a także umiejętnościami aktorskimi, gdyż częścią zabawy były kalambury. Rywalizację wygrali uczniowie klasy 1: Dennis Uysal i Mateusz Łabęcki.

Na zakończenie tego ekscytującego wydarzenia, jakim był Dzień Niemiecki odbyła się prezentacja filmu p.t. „Nosferatu - symfonia grozy”. Film ten, będący klasyką klasyki horroru, wyreżyserował według powieści „Dracula” Brama Stokera Friedrich Wilhelm Murnau w 1922 roku.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie oraz ci, którzy pracowali przy organizacji Dnia, otrzymali upominki ufundowane przez PNWM.

Celem projektu było to, by Polacy dowiedzieli się więcej o Niemczech. A ponieważ nauce tej towarzyszyła dobra zabawa, wszystkim uczestnikom impreza bardzo się podobała.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd