1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

ŚWIATOWY DZIEŃ RODZINY

Baśnie w książce i na scenie

„Twoje rodzinne drzewo ma tyle lat, że trudno zliczyć. Ty jesteś małą gałązką" (J.Jałowiec)
„Zawsze myślę o Tobie, Mamo, choć jestem już bardzo duży,
jak małe dziecko myślę, tak samo.
I każdy Twój dzień dodaję jak róża do róży."
(J.Ratajczak)
„Lubię, gdy oczy mamy uśmiechają się do oczu taty ..."
(Z.Olek)
Takimi słowami uczniowie klasy I, II i III SP, w strojach bajkowych postaci, przywitali swoich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. Wszystkich gości przywitała pięknie pani dyrektor Anetta Szewczyk i zaprosiła do wspólnego, rodzinnego przeżywania uroczystości.


Na początek wystąpiła klasa II z przedstawieniem na podst. baśni Ch. Perrault pt: „Śpiąca królewna". Baśń opowiada o księżniczce, która ukłuła się wrzecionem i zasnęła na sto lat z całym dworem. Baśń kończy się hucznym weselem i radością obudzonych. Uczniów przygotowała pani Maria Pawełkiewicz.
Teraz przyszła kolej na czytanie. Od kilku lat w naszej szkole prowadzimy akcję „Czytamy dzieciom 10 minut dziennie - codziennie". Każdego dnia przed I lekcją nauczyciele czytają dzieciom w klasach wybrane lektury z kolekcji CPCD. Z okazji Dnia Rodziny poprosiliśmy kilku rodziców: panią Benio, pana Błazenka, pana Franaszka i pana Galistla, o przeczytanie fragmentu książki A. Lindgren pt. „Emil ze Smalandii". Rodzice zaprezentowali swoje umiejętności lektorskie niczym zawodowi aktorzy, co zostało nagrodzone wielkimi brawami zebranych. W roli Idy wystąpiła Alicja Gumkowska z kl. I, a w roli Emila Szymon Małkus z kl. III.
Klasa III wystąpiła z przedstawieniem na podst. baśni J. Porazińskiej pt. „Dwie Dorotki". Baśń opowiada o dwóch siostrach, dobrej i złej, i o nagrodzie jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie. Uczniów przygotowała pani Jolanta Kozak.
Uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Katarzyny Wójcik, przygotowali inscenizację na podst. baśni Ch. Perrault pt: „Koty w butach". Dwa koty postanowiły pomóc biednemu Jankowi zdobyć bogactwo i rękę królewny. Akcja została przeprowadzona skutecznie i zakończyła się hucznym weselem.
Wreszcie nadszedł czas na przyjęcie uczniów klasy I w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować bardzo poważnie. Każdy uczeń został pasowany wielką, kolorową zakładką i otrzymał identyfikator zapraszający do częstego korzystania z biblioteki. Uczniów przygotowała pani Alina Michoń.
Potem uczniowie złożyli życzenia i wręczyli upominki dla „Całej Naszej Rodzinki". Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali hymn kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".
Występy dzieci bardzo podobały się zebranym gościom. Mamusie i babcie nie kryły wzruszenia. Tatusiowie i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich pociech i wnuków.
W czasie całej uroczystości można było także kupić piękną książkę dla dziecka. Kiermasz przygotował pan Wojciech z księgarni „Wolumen".
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Babciom za słodki poczęstunek i udział w naszej uroczystości. Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnych uroczystościach w następnym roku szkolnym.
Koordynatorki imprezy: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

ZOBACZ GAALERIĘ ZDJĘĆ

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!