1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Archiwum rok 11/12

W Zakopanem i na Babiej

W połowie czerwca, odbyła się wycieczka klasy 1 gimnazjum w okolice Zakopanego oraz Babiej Góry. Ośrodek wypadowy mieścił się w Zubrzycy Górnej.
Wyruszyliśmy około 9 godziny. Wszyscy byli podekscytowani wycieczką. Jako opiekunowie pojechali z nami pan Issakiewicz oraz mama naszej koleżanki, pani Szostek. Byliśmy jej bardzo wdzięczni, bo gdyby nie pojechała, wrócilibyśmy dzień wcześniej.

Baśnie w książce i na scenie

„Twoje rodzinne drzewo ma tyle lat, że trudno zliczyć. Ty jesteś małą gałązką" (J.Jałowiec)
„Zawsze myślę o Tobie, Mamo, choć jestem już bardzo duży,
jak małe dziecko myślę, tak samo.
I każdy Twój dzień dodaję jak róża do róży."
(J.Ratajczak)
„Lubię, gdy oczy mamy uśmiechają się do oczu taty ..."
(Z.Olek)
Takimi słowami uczniowie klasy I, II i III SP, w strojach bajkowych postaci, przywitali swoich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. Wszystkich gości przywitała pięknie pani dyrektor Anetta Szewczyk i zaprosiła do wspólnego, rodzinnego przeżywania uroczystości.

Dwa muzea, dwa spacery

Podczas wiosennej wycieczki do Warszawy gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej zwiedzili dwa ciekawe obiekty edukacyjne oraz odbyli dwie wycieczki po mieście.

Dzien.de/der-tag.pl

dzn09

Prezentacje multimedialne, konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, wystawy, a także przysmaki niemieckiej kuchni, a na „deser” przedwojenny film grozy – oto niektóre wydarzenia w ramach projektu dzień.de /der-tag.pl, czyli Dnia Kultury Niemieckiej, który odbył się 16 maja w naszej szkole.

 

 

Absolwenci nominowani na obywateli

Zakończenie roku szkolnego maturzystów naszego LO miało wyjątkowy charakter: z racji współpracy szkoły z krakowską Fundacją Panteon Narodowy, absolwenci dostali oprócz świadectw ukończenia szkoły i nagród, również „Pakiety Obywatelskie” ufundowane przez Fundację. Prezenty wręczył prezes Marek Wasiak, a uroczystość zaszczycił swą obecnością Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Powiatowy i Regionalny

Tradycyjnie już, w okolicach Świąt Wielkanocnych, w naszej szkole dwukrotnie rozbrzmiewają echa poezji religijnej. Tak też było i w tym roku.

re00

12 kwietnia odbył się IX Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu Chrzanowskiego, Lublinieckiego, dekanatu Niepołomickiego, Jaworznickiego a nawet dekanatu Czarny Dunajec (opiekunem uczestnika był korespondent „Gościa Niedzielnego", Jan Głąbiński).

Goście ze Wschodu

Masza jest z Kazachstanu, Jana i Karolina z Mołdawii, Anri z Gruzji. Wszyscy są z pochodzenia Polakami, chodzą do LO KSW w Warszawie. Niektórzy mają daleko do swoich domów i nie wyjeżdżają na święta, więc aby nie musieli spędzać Wielkanocy w szkolnym internacie, zostali zaproszeni na okres świąteczny do rodzin uczniów naszego liceum.

Białe, czarne, bure, rude...

ko120Kolejny raz w naszej szkole pojawiły się kotki. Białe, czarne, bure, rude, kolorowe - puszyste i ciepłe maskotki. Ich właściciele - uczniowie klasy I, II i III SP, również upodobnili się do kotków. W czasie powitania miauczeli, mruczeli, przeciągali swoje „kocie grzbiety" i poruszali doczepionymi ogonkami. Na dodatek salę zdobiła piękna, kolorowa girlanda w kotki. Było super.


Ma indeks na UJ przed maturą

Marcelina Poznańska z klasy III LO Incerta została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i uzyskała indeks na wybrany przez siebie kierunek – dietetykę na Wydziale Lekarskim UJ.
Aby zostać studentką, Marcelinie wystarczy tylko zdać maturę.

Wyobraźnia nie zna granic ...

Kilkunastoosobowa grupa naszej młodzieży gimnazjalnej (z klasy II i III) ma okazję uczestniczyć  w wyjątkowym projekcie „Dzielnica Moich Marzeń”.
Uczniowie, z inicjatywy i pod kierunkiem chrzanowskiego architekta, pana Macieja Nitki, zajmują się opracowaniem projektu zagospodarowania terenu za Basenem, wzdłuż Chechła, aż do cmentarza Żydowskiego w Chrzanowie. W efekcie powstały, jako części całego projektu, takie składowe jak:  Park Zakochanych, Letnie Kino, Park Linowy, Kawiarenka, Plac Zabaw z Młynówką Dla Dzieci, Trasa Rowerowa, Trasa Rekreacyjna z Terenem Zadumy przy Cmentarzu.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!