1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Archiwum rok 12/13

Licealiści w Częstochowie

Rekolekcje

Na początku Adwentu (28 – 29 listopada) młodzież naszego liceum, wraz z licealistami ze szkół KSW w Warszawie i Lublińcu, wzięła udział w dwudniowych rekolekcjach w Częstochowie. Nauki rekolekcyjne na temat sakramentu pojednania prowadził ksiądz Janusz Czenczek.

W samo południe 4 czerwca 2013

W 24. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, 4 czerwca 2013 roku, odbyły się w LO i Gimnazjum KSW „Prawybory" parlamentarne.

Kolorowe peleryny

W poniedziałek rano klasa II gimnazjum wraz z opiekunami, panem Romanem Issakiewiczem oraz panią Elżbietą Oczkowską wyruszyła  w podróż na Podhale i do Szczawnicy Zdrój. Mimo nieustannie padającego deszczu wyprawa gimnazjalistów należała do udanych. Miła atmosfera panująca podczas wędrówek sprawiała, że było bardzo sympatycznie.

Tytuł MISTRZA SUDOKU zdobyty!!!

29 maja 2013 w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Turnieju SUDOKU. Mistrzem Szkoły KSW została w tym roku licealistka Karolina Rembiecha.
Mistrzem Gimnazjum został Filip Olszowski, a Mistrzem Szkoły Podstawowej okazała się Maria Polanek.
Mistrzowie zostali wyłonieni spośród dwudziestu jeden finalistów, którymi byli:
Ze szkoły podstawowej: Daria Niechwiej, Maria Polanek, Wojciech Władarz (kl. IV), Barbara Łyszczarz, Karolina Wiśniewska (kl. V), Martyna Belecka, Maria Stanisławczyk, Gabriela Wielgus (kl. VI).
Z gimnazjum: Wiktor Brzózka, Karolina Jarosz, Filip Olszowski, Paweł Pytlowski, Kamil Szczurek, Hubert Szewczyk (kl. I), Łukasz Rembiecha, Urszula Świstak, Anita Wziętek, Marcin Zamarlik (kl. III).
Z LO: Grażyna Grądzka (kl. I), Karolina Rembiecha, Weronika Buchała (kl. II).

LO KSW wysoko w rankingu

23 kwietnia ukazał się XVIII Ranking Liceów Małopolski, zestawiany przez „Gazetę Wyborczą” na podstawie wyników egzaminów maturalnych i wyników uczniów w olimpiadach przedmiotowych. W ogólnej klasyfikacji LO KSW zostało sklasyfikowane na 35 miejscu (na ok. 250 ogólniaków z województwa), natomiast według wyników z poszczególnych przedmiotów rezultaty przedstawiają się następująco:

  • z języka polskiego – 2;
  • z matematyki -10;
  • z biologii – 11;
  • z języka angielskiego – 25.

Cieszy szczególnie bardzo wysokie miejsce z języka polskiego, ale i z pozycji z innych przedmiotów możemy być dumni. Zwraca uwagę również wysoki współczynnik tzw. „przyrostu wiedzy”, wyrażony jako różnica między wynikami egzaminów gimnazjalnych, z którymi uczniowie przyszli do liceum, a uzyskanymi przez nich wynikami egzaminów maturalnych. Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj.

Konstytucyjny happening


W naszej szkole odbył się happening związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali gry i zabawy związane z tą uroczystością. Zaplanowane działania rozpoczęły się stworzeniem „żywej” flagi biało – czerwonej. W ten sposób nawiązano do Dnia święta flagi.

Uśmiech dla Pana Boga

„… Chciałbym uśmiechem odwdzięczyć się Panie,
za to zielone traw zmartwychpowstanie,
za ważkość ważki i chwilowość chwili,
która za chwilę w wieczność się przesili …”
Józef Baran: „Uśmiech dla Pana Boga”


12 kwietnia 2013 roku, w naszej szkole odbył się X Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Chrzanowskiego i Lublinieckiego oraz Dekanatów: Niepołomice, Czarny Dunajec  i Pcim.

9 kwietnia 2013 r. uczniowie zaprezentowali się w XV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy w Języku Shakespeare'a. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jako organizatorzy tego konkursu dbamy o to, aby również nasi uczniowie godnie się w nim prezentowali. Co roku mamy więc laureatów na szczeblu powietowym. Reprezentują nas oni potem w Zabrzu, na etapie regionalnym. I tak w tegorocznej edycji jesteśmy dumni z Weroniki Wawrzuty, która zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjum oraz z Aleksandra Brzózki - zdobywcy wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe.

Adoracja osobista

Tegoroczne rekolekcje gimnazjalne odbyły się w Zakrzowie. Prowadził je ksiądz Jarosław Chlebda z Krakowa. Jedną z najbardziej podniosłych dla każdego uczestnika chwil, była osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.

Święto liczby π

Liczba π obchodzi urodziny corocznie 14 marca. A my w Szkole KSW świętowaliśmy obchody Dni Matematyki od 13 do 15 marca. Cała społeczność, począwszy od I klasy SP na klasach Liceum Ogólnokształcącego kończąc, została zaangażowana w te obchody. A działo się bardzo wiele ...

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!