1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Konkursy Poezji Religijnej 2013

Uśmiech dla Pana Boga

„… Chciałbym uśmiechem odwdzięczyć się Panie,
za to zielone traw zmartwychpowstanie,
za ważkość ważki i chwilowość chwili,
która za chwilę w wieczność się przesili …”
Józef Baran: „Uśmiech dla Pana Boga”


12 kwietnia 2013 roku, w naszej szkole odbył się X Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Chrzanowskiego i Lublinieckiego oraz Dekanatów: Niepołomice, Czarny Dunajec  i Pcim.

Do etapu Regionalnego naszego konkursu, zakwalifikowali się laureaci XX Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbył się 26 marca 2013 roku, również w naszej szkole. Uczestnicy obu etapów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, a nawet aktorskie, co zyskało uznanie komisji oceniających, w składzie: p. Aneta Gwóźdź, p. Barbara Kirker, p. Mirosława Piotrowska i ks. Marek Stachura. W artystycznych zmaganiach ogółem wzięło udział 101 uczestników.


Przed rozpoczęciem etapu regionalnego, laureaci etapu powiatowego i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W rozdaniu nagród uczestniczył proboszcz naszej parafii, ks. Michał Kliś i prezes Oddziału KSW w Libiążu, p. Antoni Buchała.


Konkurs uświetnili swoim występem przedstawiciele (Szymon Wyrostek i Aleksandra Skubisz) dziecięcego podhalańskiego zespołu folklorystycznego „Mali Miętusianie” z p. Anną Trebunią-Wyrostek, członkinią zespołu „Trebunie-Tutki” (skrzypce) na czele,  z miejscowości Ciche koło Czarnego Dunajca. Zespół wykonał utwory instrumentalno-wokalno-taneczne, oparte na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej i specyficznym stylu wykonawczym.  Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.


Koło teatralne naszego Gimnazjum, również zaprezentowało zebranym swoje przedstawienie. Był to spektakl pod tytułem: „Prawdziwe szczęście”, mówiący o wartości przyjaźni i o tym, że dobra materialne nie są dla człowieka tak ważne, jak drugi człowiek. Uczniów przygotowała p. Irena Nowak. Uczestnikom konkursu bardzo podobał się ten występ.


Na zakończenie konkursu wszyscy laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy (również ich opiekunowie), a zdobywcy pierwszych miejsc, dodatkowo otrzymali statuetki Aniołów, pamiątkowe Różańce i medale. Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy. W rozdaniu nagród uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego KSW z Warszawy – honorowi goście naszego konkursu, z Dariuszem Przyłasem, prezesem Zarządu Głównego KSW.


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Zobacz wyniki konkursu Powiatowego

Zobacz wyniki konkursu Regionalnego

Zobacz galerię zdjęć


Alina Michoń
współorganizator konkursu

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!