1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Szlachetna paczka dostarczona!

Szlachetna paczka dostarczona!

Kolejny już raz nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w dobroczynnej akcji o nazwie „Szlachetna paczka”.

alt

Mechanizm działania akcji opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może przygotować Paczkę dla potrzebujących, po zapoznaniu się z konkretnymi potrzebami.

Pomoc skierowana jest głównie do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

alt

W tym roku organizacją akcji w naszej szkole zajęła się p. Iwona Filipek, jako opiekun koła PCK oraz opiekunka i uczniowie samorządu uczniowskiego naszego LO. Każda klasa gimnazjum i liceum dostała listę produktów potrzebnych rodzinie lub propozycję składki pieniężnej na ten cel. W ciągu dwóch tygodni uczniowie przynosili produkty spożywczo-chemiczne do szkoły lub zbierali pieniądze. Nauczyciele, uczniowie i anonimowi darczyńcy podarowali w sumie prawie tysiąc złotych na potrzeby wybranej rodziny. Kilka dni przed terminem przekazania Paczki, opiekunki akcji zrobiły zakupy zgodnie z listą potrzeb rodziny, którą wybrano. Zakupiono: produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, środki czystości, kosmetyki, pościel, suszarkę na ubrania, dywan oraz zabawki i pieluchy. Wszystkie towary zostały zapakowane i udekorowane świątecznymi symbolami. W sumie zapakowano 15 paczek. W pakowaniu tych paczek bardzo czynnie brali udział uczniowie klasy I, II i III LO.

alt

Następnego dnia, tj. w sobotę 7 grudnia, grupa uczniów z gimnazjum i liceum z pomocą p. Dyrektor przewiozła wszystkie paczki oraz kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi do punktu odbioru w Gimnazjum nr 1 w Libiążu. Na miejscu przywitała ich grupa wolontariuszy zapraszając na gorącą herbatę i słodki poczęstunek. W podziękowaniu za wzięcie udziału w akcji przekazano szkole Certyfikat, własnoręcznie wykonanego aniołka z masy solnej oraz paczuszkę z domowej roboty pierniczkami.

alt

Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy czynnie przyczynili się do akcji „Szlachetna paczka” składamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu  ww. paczki. Wierzymy, że rodzina, której zostanie przekazana nasza pomoc, będzie miała weselsze i spokojniejsze święta.

DZIĘKUJEMY !!!

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!