1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Regionalny konkurs religijny 2015

XII Regionalny Konkurs Poezji Religijnej w Zespole Szkół KSW w Libiążu

alt

10 kwietnia 2015 roku odbył  się w naszej szkole XII Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Wzięło w nim udział 33 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chrzanowskiego, lublinieckiego i dekanatu niepołomickiego. 

Uczestnicy wystepowali w czterech kategoriach wiekowych:  klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, klasy I-III G i klasy I-III LO.

alt

Do etapu regionalnego naszego konkursu zakwalifikowali się laureaci XXII Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbył się 27 marca 2015 roku również w naszej szkole (liczył 55 uczestników). Przed rozpoczęciem etapu regionalnego, laureaci etapu powiatowego i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gościem honorowym naszego konkursu był ksiądz proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu Michał Kliś, który dodatkowo wręczył laureatom różańce ofiarowane przez kardynała Stanisława Dziwisza, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom pamiątkowe obrazki, przedstawiające wizerunek pana Jezusa Zmartwychwstałego.

alt

Uczestnicy konkursu prezentowali utwory poezji religijnej znakomitych autorów jak chociażby wiersze ks. Jana Twardowskiego czy świętego Jana Pawła II. Wszyscy byli świetnie przygotowani, co zyskało uznanie komisji oceniającej w składzie: p. Aneta Gwóźdź, p. Mirosława Piotrowska i p. Jolanta Podstawska.

alt

W przerwie konkursu, koło teatralne naszego Gimnazjum zaprezentowało zebranym swoje przedstawienie pod tytułem: „Oczekiwanie”. To sztuka o człowieku, który troszczy się w życiu o zbyt wiele, narażony na pokusy szatana często zbacza z raz obranej drogi, marnuje czas na rzeczy nieważne, martwi się tym, na co nie ma wpływu. Jednak odnajduje prawdziwy sens życia gdy odkrywa, że jego jedynym, prawdziwym przyjacielem jest Bóg. Uczniów przygotowała pani Irena Nowak. Widzowie nagrodzili wykonawców wielkimi brawami.

alt

Na zakończenie konkursu, wszyscy laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy (również ich opiekunowie). Pani dyrektor Zespołu Szkół KSW w Libiążu Anetta Szewczyk, wyraziła słowa uznania dla młodzieży podejmującej trud popularyzacji utworów literatury religijnej.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

alt

Alina Michoń

 

Lista laureatów XII  Regionalnego Konkursu Poezji Religijnej

organizowanego przez

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Libiążu

w dniu 10 kwietnia 2015 roku

Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Szkoła

Opiekun

I Nędza Wiktoria II SP 6 Chrzanów Ks. Jakub Szyrszeń
II Tobiasz Zuzanna I SP 1 Chrzanów Elwira Sojka
III Drozdowicz Aleksandra I SP KSW Libiąż Katarzyna Wójcik

wyróżnienie

Tomasik Michał

III

ZS 2 Chrzanów

Ks. Rafał Kasperek

 

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Szkoła

Opiekun

I Szlachcic Jakub VI SP 2 Libiąż Małgorzata Ochwat
II Kowalska Magdalena V SP Kłaj Bożena Prochowiocz

III

Bryńska Izabela

VI

SP Zagórze

Ks. Ireneusz Macioł

 

Kategoria: gimnazjum

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Szkoła

Opiekun

I Podgórski Maksymilian III Gim KSW Libiąż Irena Nowak
IIo Sołkowska Weronika II Gim Wola Batorska Magdalena Godyń
III Matysik Olga I Gim 1 Libiąż Katarzyna Myrdk

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Miejsce

Nazwisko i imię

Klasa

Szkoła

Opiekun

I

Wiater Patrycja  I ZS Niepołomice Barbara  Sołkowska

II

Buchała Anna I LO KSW Libiąż Antoni Buchała

II

Podulka Justyna   I LO Chrzanów  Krzysztof  Lepiarz

 

altAdres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd