1. 8.00 - 8.55         6. 13.00 - 13.45
2. 9.05 - 9.50         7. 13.55 - 14.40
3. 10.00 - 10.45     8. 14.45 - 15:30
4. 11.00 - 11.45     9. 15.35 - 16.20
5. 12.00 - 12.45    

Korowód baśniowych i historycznych postaci

Jak nie czytam, jak czytam!

Pod takim hasłem 10 czerwca o godz. 10:00, w piękny, słoneczny dzień, dzierżąc w dłoni swoją ulubioną książkę, uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum oraz nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły – zgromadzili się przed budynkiem szkoły.
Każdy uczeń prezentował swoją książkę i wybraną przez siebie postać literacką lub historyczną, co zostało uwiecznione na fotografiach.


Wśród Dzielnych Odkrywców (kl.I DO) zobaczyliśmy: Elfa, Krasnali, Tygryska, Magiczne Kotki, Piłkarza, Księżniczki i Kowboja.
Odważni Tropiciele (kl.I OT) reprezentowani byli przez: Spider Mana, Pandę, Rycerza, Liska, Królewnę Śnieżkę, Zjawę, Wilka, Anakina, Harrego Pottera, Reksia, Wróżki i Scooby Doo.


W klasie II uczniowie wybrali: Annę i Elzę, Bellę, Śnieżkę, Murzynka Bambo, Mole Książkowe, Kotka, Piłkarza, Rycerza Artura, Szewczyka i Leśniczego.


W klasie III zobaczyliśmy: Księżniczki, Mole książkowe, Kopciuszka, Diabełka, Annę, Elzę, Białego Kruka, Dorotkę i Wróżki.


Klasa IV reprezentowana była przez: Atenę, Rycerza, Anię z Cukierni pod Pierożkiem i Hermionę.
Uczniowie klasy V wybrali: Passepartouta, Harcerza, Stasia i Nell, Felixa, Pippi, Tygryska, Zebrę i Jeźdźca.
W klasie VI zobaczyliśmy: Pirata, Nikę, Marysię, Calineczkę, Pippi i Alicję z Krainy Czarów.
Klasy gimnazjalne reprezentowali: Rycerz i Piłkarz (kl.I G), postać z Wiedźmina, postać z z Crime Story, księżniczka America i Król (kl. II G) oraz Gandalf i Cejrowski (kl. III G).


W klasach licealnych uczniowie w większości prezentowali stroje postaci literackich z Trylogii H. Sienkiewicza, były też dwie Madamme, kilka postaci biblijnych, Harry Potter i James Bond.

 


Nauczyciele też zaprezentowali swoje książki. Dodatkowo nasze zdjęcie ozdobiły drewniane figurki sowy mądrej, czytającej głowy.
W czasie sesji zdjęciowej do naszych książek próbowały dobrać się fruwające „Mole Książkowe" (uczniowie klasy II i III), zaczepiając czytających czółkami i skrzydełkami. Jednak uczniowie aktywnie czytający książki nie pozwolili na to, bo jak wiemy mole zagnieżdżają się w książkach, których nikt nie czyta.


Młodsi uczniowie usiedli na kocykach i otworzyli swoje książki. Potem każde dziecko przeczytało fragment swojej ulubionej książki. Na koniec wszyscy utworzyliśmy duże koło i trzymając w ręku książkę swoją i sąsiada pokazaliśmy, że książki łączą a nie dzielą ludzi i pokolenia.


Wykonaliśmy wiele zdjęć z naszej akcji. Poniżej prezentujemy link do galerii zdjęć dokumentującej akcję.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd