Archiwum rok 08/09

Tutaj sie wszystko zaczęło...

„Tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło...” - wszyscy pamiętamy te wypowiadane przez Jana Pawła II z wielkim wzruszeniem słowa. Padły one pod wieczór 16 czerwca 1999 r. z ołtarza polowego przed wadowickim kościołem parafialnym. Niemal dokładnie w dziesięciolecie tych wydarzeń uczniowie i nauczyciele Szkoły KSW wzieli udział w czartym juz Rajdzie Śladami Jana Pawła II.

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W ramach akcji CPCD, 2 czerwca 2009 r. uczniowie klasy I, II i III SP brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu pod hasłem „Czytamy dzieciom”. Było to spotkanie z zaproszonymi przez bibliotekę gośćmi, którymi w tym dniu byli panowie policjanci z Komendy Głównej w Libiążu. 

Z wizytą u strażaków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, 4 maja w dniu św. Floriana na całym świecie organizowane są uroczystości i festyny. W tym dniu dziękujemy wszystkim strażakom za trud i poświęcenie, jakie każdego dnia wykazują broniąc ludzkiego życia i mienia. 6 maja uczniowie klasy I, II i III SP udali się z wizytą do strażaków z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu przy ulicy Floriańskiej 1. W imieniu całej społeczności szkolnej, na ręce Prezesa OSP Jana Wojtala, uczniowie złożyli strażakom życzenia i kwiaty.

Konkurs Szekspirowski rozstrzygnięty

18 marca 2009 r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy w Języku Shakespeare`a.
Uczestnicy konkursu oceniani byli przez Jury w składzie:
· Aneta Leśniakiewicz (przewodnicząca) - teatrolog
· Renata Kołbasa - nauczyciel języka angielskiego
· Wojciech Senisson - native speaker

Konkurs Poezji Religijnej

We wtorek, 7 kwietnia, odbył się w naszej szkole 16. finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 47 osób. Laureaci w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali Powiat Chrzanowski w finale regionalnym, który odbędzie się 17 kwietnia również w Szkole KSW.

We czwartek, 5 lutego 2009 roku, odbyła się zabawa karnawałowa klasy IV. Uczestnikom zabawy nie brakowało świetnych pomysłów na przebranie i mimo, że wśród imprezowiczów pojawiły się śmierć i mumia, na szczęście zabawie nie towarzyszyła śmiertelnie nudna i grobowa atmosfera, a wręcz przeciwnie...

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd