U strażaków

Z wizytą u strażaków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, 4 maja w dniu św. Floriana na całym świecie organizowane są uroczystości i festyny. W tym dniu dziękujemy wszystkim strażakom za trud i poświęcenie, jakie każdego dnia wykazują broniąc ludzkiego życia i mienia. 6 maja uczniowie klasy I, II i III SP udali się z wizytą do strażaków z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu przy ulicy Floriańskiej 1. W imieniu całej społeczności szkolnej, na ręce Prezesa OSP Jana Wojtala, uczniowie złożyli strażakom życzenia i kwiaty.

Pan Wojtal opowiedział uczniom wiele ciekawych zdarzeń, których był uczestnikiem w czasie akcji gaśniczych. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali tych opowieści. Potem strażacy zaprezentowali nam umundurowanie strażackie ochronne i galowe oraz działanie podręcznego sprzętu gaśniczego (topór, gaśnica) i wyposażenie samochodu pożarniczego. Starali się także odpowiadać na wszystkie pytania zadawane przez uczniów.

Chłopcy najbardziej zadowoleni byli z pobytu w samochodzie strażackim z możliwością poznania ogłuszającego sygnału syreny. Dziewczynkom podobała się mglista fontanna wody unoszona siłą wiatru.
Na koniec wszyscy uczniowie podziękowali strażakom za prezentację, pamiątkowe długopisy i zaproszenie na rok następny. 
Wszystkim Strażakom, życzymy dużo siły i wytrwałości, oraz wiele satysfakcji z pracy, która służy nam wszystkim. Dziękujemy!
Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd