KSW CZYTA DZIECIOM

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W ramach akcji CPCD, 2 czerwca 2009 r. uczniowie klasy I, II i III SP brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu pod hasłem „Czytamy dzieciom”. Było to spotkanie z zaproszonymi przez bibliotekę gośćmi, którymi w tym dniu byli panowie policjanci z Komendy Głównej w Libiążu. 

Pan policjant przeczytał fragment książki Grzegorza Kasdepke pt.: „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu.” Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanej lektury, a następnie odpowiadali na zadawane do tekstu pytania. Policjanci opowiadali o swoim zawodzie: o zadaniach i uprawnieniach policjanta, zaprezentowali środki przymusu bezpośredniego stosowane przez policję, czyli: kajdanki, pałkę policyjną, broń palną i siłę fizyczną, przy pomocy której zademonstrowali obezwładnianie „złodzieja”. Uczniom bardzo podobały się odznaki i umundurowanie policjantów. Zadawali też mnóstwo pytań dotyczących codziennej, trudnej pracy policjanta. Na koniec panowie policjanci zaprosili wszystkich uczniów do zwiedzania policyjnego radiowozu.
Panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej, oprowadziły uczestników spotkania po wszystkich działach biblioteki i zapoznały ich z pracą biblioteki i jej zadaniami, przygotowały także dla dzieci zabawy i quizy literackie. Na kiermaszu książek zorganizowanym przez bibliotekę, dzieci miały możliwość zakupu wielu pozycji literatury dla najmłodszych. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę. 
Uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom za prezentację biblioteki i zaproszenie na rok następny. Obiecali, że będą czytać i szanować książki i zostaną wiernymi użytkownikami bibliotek. 

Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!