Archiwum rok 09/10

ZABAWA KARNAWAŁOWA klas I, II, III

Wszystkie dzieci czekały  na bal z niecierpliwością, a rodzice przygotowali wymarzone stroje.

Spotkanie z Krzysztofem Globiszem

Jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca, 7 stycznia odbył się kolejny wykład w ramach „Aromatów wiedzy”. Tym razem uczestnicy spotkali się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z prorektorem tej uczelni, a jednocześnie słynnym aktorem, panem Krzysztofem Globiszem.

Mikołajki w naszej szkole

7 grudnia 2009 roku, do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj z siwa brodą. Dzieci bardzo się ucieszyły, gdy zobaczyły dwa worki pełne prezentów.

Barbórkowe Święto

3 grudnia 2009 roku, z okazji Dnia Górnika (4.12),  gościliśmy w naszej szkole pana Sławomira Smalcerza, górnika – sztygara libiąskiej kopalni. W tym roku pan Smalcerz przygotował dla uczniów klasy I, II i III SP projekcję filmu nakreślającego historię Kopalni Węgla Kamiennego „Janina” w Libiążu, z osobistym, bogatym komentarzem wyjaśniającym.

Szukamy Smoka

Uczniowie klasy II od września do grudnia 2009 roku uczestniczyli w Ponadregionalnym Projekcie Edukacyjnym, zatytułowanym „PIERWSZE  UCZNIOWSKIE  DOŚWIADCZENIA  DROGĄ  DO  WIEDZY” i współfinansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny oraz budżet państwa.

Celem Projektu było: Kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o głęboko humanistyczną teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. W odniesieniu do dzieci Gardner wyróżnił 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno- logiczną, wizualno – przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną i intrapersonalną.

Soliści i zespoły

Niby zawsze to samo ale jednak zawsze coś! Za nami kolejna "Promocja Kalendarza" czyli przedświąteczne spotkanie społeczności szkolnej.

Po kilku dniach prób, po olbrzymiej pracy nad kostiumami i dekoracją odbył sie wspaniały występ. Stu trzydziestu aktorów na scenie, olśniewające stroje, kolędy stare i nowe, a w holu kiermasz ozdób świątecznych.

Zobacz galerię, posłuchaj kolęd!

Parasole, jak namioty, chronią od jesiennej słoty

W listopadzie, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, na galerii (III piętro), uczniowie klasy I, II i III SP wysłuchali wierszy i opowiadań o jesieni. „Czytanie w jesiennym ogrodzie pod parasolem” przebiegało przy akompaniamencie utworu: „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego.

Urodziny Misia Uszatka

30 października w naszej szkole odbyły się huczne urodziny Misia Uszatka. Po angielskim Kubusiu Puchatku i amerykańskim Misiu Teddy, teraz przyszła kolej na naszego rodzimego misia.

Mickiewicz wiózł Słowackiego

Najważniejszym punktem obchodów Roku Słowackiego w LO KSW była wizyta byłego rektora UJ prof. Franciszka Ziejki oraz prezentacja multimedialna o Słowackim, która została uznana za najlepszą w konkursie.

Stypendium premiera dla Basi Lubańskiej

Barbara Lubańska z klasy III LO Rhapsodia, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce uzyskane w poprzednim roku szkolnym.

Basia uzyskała wysoką średnią ocen i była laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Wręczenie stypendiów i okolicznościowych dyplomów z podpisem premiera Donalda Tuska odbyło się 9 listopada w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a osobą wręczającą był Małopolski Kurator Oświaty, pan Artur Dzigański.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd