CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Urodziny Misia Uszatka

30 października w naszej szkole odbyły się huczne urodziny Misia Uszatka. Po angielskim Kubusiu Puchatku i amerykańskim Misiu Teddy, teraz przyszła kolej na naszego rodzimego misia.

Jak co roku uczniowie klasy I, II, III i IV wraz z opiekunami zebrali się na jadalni, aby przy okrzykach: „Niech żyje Miś Uszatek!”, „Wiwat misie!” itp., przejść korytarzami i klatkami schodowymi budynku szkolnego na Galerię. Tutaj odbyła się cała uroczystość.

mimpreza01

mimpreza02

Uczniowie zasiedli wygodnie na dywanikach i uważnie wysłuchali informacji na temat życia, twórczości i działalności autora książek o Misiu Uszatku: Czesława Janczarskiego. Następnie obejrzeli jeden z filmików z Misiem w roli głównej pt: „Jesienny spacer” i odpowiedzieli na pytania dotyczące treści filmu.


Sporą radość sprawiły dzieciom konkursy na czas: układanie misia z guzików, z liści, z zakrętek, wycinanie misia z gazety i zgadywanka: gdzie miś ukrył swoje zabawki? (jako ćwiczenie na skojarzenia i spostrzegawczość).
W tym roku zaproszonym gościem była pani Bogusia Filipek, która przeczytała dzieciom fragment książki o Misiu Uszatku pt: „Każdy je to co lubi”. Uczniowie uważnie wysłuchali czytanego tekstu i odpowiedzieli na wszystkie pytania.
Wśród konkursów przeprowadzonych z okazji urodzin Misia Uszatka, największym powodzeniem cieszyły się prace plastyczne i literackie.

mimpreza03

mimpreza04

mimpreza05

W konkursie pt. „Misiowy portret”, wyróżnionych i nagrodzonych zostało 13 uczniów: Wiktoria G., Krzyś Z., Kacper Gł., Natalka F., Bartuś  M., Kasia Ż., Julka K., Ania D., Filip F., Robert Sz., Ania D., Tomek P. i Hubert Sz..
W konkursie na opowiadanie lub wiersz o misiu nagrody otrzymali: Gabrysia W., Bartuś M. i Martynka B.
W konkursie na najlepiej przygotowaną prezentację swojego misia nagrody otrzymali: Natalka F., Krzyś Z., Tomek P., Kasia Ż. i Martynka B.


W konkursie na najładniejszy i najciekawszy prezent dla misia nagrody otrzymali: Gabrysia W., Filip P., Piotr B., Erika N., Marysia S., Małgosia K., Wiktoria G., Ania D., Adaś K., Michałek Ł. i Aruś K.
Po konkursach i rozdaniu nagród i dyplomów, wniesiono tort ze świeczką. Dzieci odśpiewały misiowi „Sto lat”, a na pożegnanie jak zwykle coś miłego – słodki poczęstunek. W tym roku słodycze na misiową uroczystość przynieśli: Gabrysia W., Piotr B., Wiktoria G., Ania D., Kasia Ż., Jakub Cz., Adaś K., Robert Sz., Natalka F., Patryk K., Madzia P., Julka Ch., Martynka B., Michałek Ł., Paulinka P., Marysia Ł. i Basia Ł.
Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za tak aktywne włączenie się do całej naszej akcji.

mimpreza06

mimpreza07

mimpreza08

mimpreza09

mimpreza10

mimpreza11

mimpreza12

Organizatorki: Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

 

CHCEMY   MISIA,
 

WŁAŚNIE   DZISIAJ!

 
Właśnie dziś
jest z nami MIŚ!
Mały, duży, stary, nowy
do zabawy jest gotowy!
 
P1010049
 
Każdy kocha swego MISIA
i to wcale nie od dzisiaj!
 
P1010045
 
Są brązowe i różowe
już przyjęcie jest gotowe!
 
P1010053
 
Wszystko piękne na stoliku
i słodyczy jest bez liku.
 
P1010054
 
Siedzą MISIE, a my z nimi
wszyscy świetnie się bawimy!
 
P1010055

 

Czasami trudno jest zasnąć bez MISIA.
pani Kasia

 

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
Our website is protected by DMC Firewall!