CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Parasole, jak namioty, chronią od jesiennej słoty

W listopadzie, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, na galerii (III piętro), uczniowie klasy I, II i III SP wysłuchali wierszy i opowiadań o jesieni. „Czytanie w jesiennym ogrodzie pod parasolem” przebiegało przy akompaniamencie utworu: „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego.

W szumie wiatru i odgłosach spadających kropli deszczu uczniowie poznali następujące utwory:  T. Kubiak: „Kolorowy spacer”, I. Laris: „Opowiem ci bajkę” , Cz. Janczarski: „Ptaki mówią po polsku”, J. Papuzińska: „Wierszyki domowe”, W. Chotomska: „Wiersze”, D. Wawiłow: „Wędrówka” i „Parasol w złote rybki”, A. Kopcińska-Niewiadomska: „Słońce jak lizak”, S. Jachowicz: „Dziwne te dzieciaki:, T. Wyrwa-Krzyżański: „Cztery kąty a pies w piątym” i D. Gellner: „Deszcz”.

parasole

A ponieważ: „Parasole jak namioty chronią od jesiennej słoty”, uczniowie po wysłuchaniu utworów, zrelaksowani wrócili do dalszych zajęć.   
Innym hasłem tej jesieni było: „Parasoli pełno wkoło, znowu będzie nam wesoło”. Uczniom najbardziej podobały się wiersze i opowiadania właśnie o parasolach i deszczu, który można wykorzystać nawet do zmywania naczyń. Sytuacje takie mogą bowiem zdarzyć się w rzeczywistości, a jeśli nie – to chociaż w wyobraźni: „Jeśli mamy wyobraźnię, nawet sprzątanie może być przygodą”.

Alina Michoń i Katarzyna Wójcik

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!