Archiwum rok 10/11

Poczytaj mi Mamo ...

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rodziny, który przypada na dzień 15 maja. Wszyscy rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie i wujkowie zebrali się tłumnie w sali gimnastycznej. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia, doceniając wkład i zaangażowanie wszystkich członków rodziny w wychowanie młodego pokolenia.


Kolumna Zygmunta, siła Coriolisa

45 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Głownym punktrm programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, ale pierwszy dzień - turystyczny - także dostarczył niezapomniwnych wrażeń.


Krakowskie Przedmieście
w Libiążu

Agata Berndt to wokalistka i autorka cyklu "Koncerty z Wierszy". Towarzyszyła w wieczorach autorskich księdzu Janowi Twardowskiemu.

Zapraszamy na wywiad z artysktą


Przemienienie w Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

29 kwietnia 2011 roku, w Zespole Szkół KSW w Libiążu odbył się VIII Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „Przemienienie Pańskie w poezji i prozie", z uwagi na to, iż w roku bieżącym przypada 100-lecie konsekracji naszego parafialnego kościoła. W konkursie, udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu Chrzanowskiego, Lublinieckiego oraz dekanatu Niepołomickiego. W artystycznych zmaganiach wzięło udział 97 uczestników.


Bezpieczne kontakty z ludźmi

zdjecie-00

W środę, 13 kwietnia, uczniowie kl. I, II, III uczestniczyli w kolejnych zajęciach związanych ze szkolnym programem edukacji prozdrowotnej „Moje Zdrowie - Mój Wybór". Tematem tych zajęć, tak jak poprzednich, było bezpieczeństwo. Uczniowie kl. II prezentowali scenki przygotowane podczas zajęć aktywizująco-rozwijających, przedstawiające dzieci w różnych miejscach, w różnych sytuacjach, w kontaktach z innymi.


cukier11W niezwykłej, słodkiej krainie

Odwiedziliśmy najmniejszą fabrykę cukierków, która mieści się w Krakowie. Było słodko i kolorowo. Panie pokazały nam jak produkuje się pyszne smakołyki z kolorowymi wzorkami w środku. Oczywiście poczęstowały nas swoimi wyrobami.


kot11Kocie wygibasy i kocie psoty

Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego. W naszej szkole impreza z tej okazji podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap odbył się już w lutym - były to właśnie „kocie wygibasy". Drugi etap odbył się 10 marca i nosił tytuł: „kocie psoty".


Achilles gonił żółwia

17 marca młodzież naszego liceum brała udział w wykładzie popularyzującym matematykę odbywającym się w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym. Był to pierwszy wykład z serii Spotkania Matematyków organizowanych przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk pod patronatem Centrum Młodzieży Uniwersytetu Jagiellońskiego im. dr H. Jordana oraz przez Polskie Towarzystwo Matematyczne - Oddział Krakowski.


Bawiła się Maestria

Studniówka klasy Maestria odbyła się 22 stycznia 2011 roku w Młoszowej - małej uroczej miejscowości.

stu2011

Dzień Liczby Pi

W ostatnich dniach odbył się w naszej szkole matematyczny konkurs o tytuł MISTRZA RACHOWANIA. W pierwszym etapie startowali wszyscy uczniowie, począwszy od klasy IV Szkoły Podstawowej. W finale, który odbył się 14 marca 2011 roku walczyło po  kilka osób z każdej klasy. Ostatecznie wyłoniliśmy Mistrza Rachowania dla każdej klasy.


Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd