MOJE ZDROWIE - MÓJ WYBÓR

zdt200Bezpieczne zimowe zabawy

Przed feriami zimowymi, 26 stycznia, uczniowie kl. I, II i III szkoły podstawowej brali udział w zajęciach związanych ze szkolnym programem edukacji prozdrowotnej „MOJE ZDROWIE-MÓJ WYBÓR". Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.


Najpierw dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o dwóch chłopcach, którzy planowali zjeżdżać na sankach z nasypu kolejowego, wprost na drogę . Wszyscy zgodnie ocenili zachowanie chłopców jako niebezpieczne i nierozważne.

Potem przyszła kolej na zimowe zagadki oraz odgadnięcie zaszyfrowanego hasła zajęć, które brzmiało „Bezpieczne zimowe zabawy". Uczniowie wspaniale dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami i każdy otrzymał nagrodę.

zdt240zdt240

 

Kolejne zadanie polegało na rozpoznawaniu bezpiecznych oraz niebezpiecznych zachowań w czasie zimowych zabaw. Dzieci losowały kartoniki z kolorowymi ilustracjami, oceniały przedstawioną sytuację i przypinały kartki obok bałwanków wiszących na tablicy, z których jeden był uśmiechnięty i miał podpis „bezpieczne", a drugi smutny i podpisany „niebezpieczne".

Na koniec była praca w grupach. Należało ułożyć hasło związane z tematem zajęć i wykonać do niego plakat. Wszystkie plakaty były piękne, kolorowe i doskonale przedstawiały ułożone hasła.

zdt240zdt240

 

Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością zasad bezpiecznego i zdrowego zimowego wypoczynku. Mamy nadzieję, że podczas zabaw na śniegu, będą zawsze o nich pamiętać i służyć przykładem innym.

Zajęcia przygotowały i prowadziły: Maria Pawełkiewicz, Jolanta Kozak 

 

zdt240zdt240

I miejsce za wykonanie plakatów zdobyli:

Magdalena Kryska kl. I
Amelia Prześlak kl. I
Julia Łukoś kl. II
Maria Polanek kl. II
Justyna Sędzielewska kl. III
Julia Karweta kl. III
Barbara Łyszczarz kl. III

zdt240zdt240

 

zdt240

 

zdt240zdt240

Wyróżnienia:

Matylda Świtalska kl. I
Kinga Klimek kl. I
Katarzyna Żołądź kl. II
Adam Klimczak kl. II
Jakub Czyż kl. II
Bartek Majcher kl. III
Piotr Benio kl. III

zdt240zdt240

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!