LEKCJE TWÓRCZOŚCI

Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia

„Wielki fizyk Albert Einstein bardzo lubił filmy Charliego Chaplina. Kiedyś napisał do mistrza liścik tej treści: Panie Chaplin, przekazuję Panu wyrazy podziwu. Pana filmy są zrozumiałe dla ludzi na całym świecie. Będzie Pan sławnym człowiekiem. A na to mały wielki aktor: Panie Einstein, ja Pana jeszcze bardziej podziwiam. Wprawdzie pańskiej teorii względności nikt na świecie nie rozumie, ale i tak jest Pan sławnym człowiekiem.”

Świat składa się z indywidualności. To właśnie dzięki tej różnorodności zamiłowań, uzdolnień obcowanie z ludźmi jest takie ciekawe. W każdym człowieku tkwią pokłady zdolności i talentów, trzeba tylko umiejętnie je wydobyć.

Początkiem tworzenia, do którego zachęciliśmy uczniów klasy I, był styczniowy pierwszy cykl „Lekcji twórczości,” prowadzony przez pracowników poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie, panie pedagog: Justynę Mendyk-Malinowską i Ligię Łakomy. Drugi cykl już jest zaplanowany na miesiąc luty.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali i będą rozwiązywać kilkadziesiąt ćwiczeń  w kategoriach: Poznajemy siebie. Dostrzegamy i definiujemy problemy. Rozwiązujemy problemy. Poznajemy oryginalność naszego myślenia. Rozwijamy umiejętność współpracy   w grupie. Ćwiczymy ekspresję twórczą. Rozwijamy zaradność i przedsiębiorczość. Twórczo obserwujemy naszą epokę.

Głównym celem lekcji podczas pierwszego i drugiego cyklu jest kształtowanie młodego człowieka, aktywnego, otwartego na innych ludzi, pełnego ambicji, myślącego pozytywnie,  pełnego inwencji, umiejącego pracować w zespole, czyli człowieka twórczego.

Dla uczniów kl. II również planujemy zorganizować „Lekcje twórczości.”

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd