Moje zdrowie – Mój wybór ciąg dalszy

Bezpieczne kontakty z ludźmi

zdjecie-00

W środę, 13 kwietnia, uczniowie kl. I, II, III uczestniczyli w kolejnych zajęciach związanych ze szkolnym programem edukacji prozdrowotnej „Moje Zdrowie - Mój Wybór". Tematem tych zajęć, tak jak poprzednich, było bezpieczeństwo. Uczniowie kl. II prezentowali scenki przygotowane podczas zajęć aktywizująco-rozwijających, przedstawiające dzieci w różnych miejscach, w różnych sytuacjach, w kontaktach z innymi.


Koleżanki i koledzy z klasy pierwszej i trzeciej obejrzeli sześć scenek: „Dziwny telefon", „Niespodziewana wizyta", „Klucz", „Powrót ze szkoły", „Poczęstunek", „Czy to kolega?". Następnie oceniali zachowanie bohaterów i proponowali jak należy bezpiecznie zachować się w pokazanych sytuacjach.

BezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznieBezpiecznie

Potem pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersz pt. „Krzyknij, nie!" Marcina Przewoźniaka. Na zakończenie dzieci w grupach układały hasła związane z tematem zajęć i przyklejały je na szablonach znaków drogowych: nakazu, zakazu, ostrzegawczych. Wszystkie hasła zostały odczytane. Tak jak na wcześniejszych zajęciach, dzieci pokazały, że znają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania i wiedzą jak należy zachować się w trudnych sytuacjach.

Zajęcia przygotowały i prowadziły: Jolanta Kozak, Maria Pawełkiewicz

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd