Konkurs Poezji Religijnej w Zespole Szkół KSW

Przemienienie w Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

29 kwietnia 2011 roku, w Zespole Szkół KSW w Libiążu odbył się VIII Regionalny Konkurs Poezji Religijnej. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „Przemienienie Pańskie w poezji i prozie", z uwagi na to, iż w roku bieżącym przypada 100-lecie konsekracji naszego parafialnego kościoła. W konkursie, udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu Chrzanowskiego, Lublinieckiego oraz dekanatu Niepołomickiego. W artystycznych zmaganiach wzięło udział 97 uczestników.Do etapu regionalnego zakwalifikowali się laureaci XVIII Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej organizowanego również przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Libiążu, który odbył się w dniu 19 kwietnia 2011 roku. Wszyscy uczestnicy znakomicie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, co zyskało uznanie komisji oceniającej i zostało odpowiednio nagrodzone.

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Honorowym gościem tegorocznego konkursu był ks. proboszcz Stanisław Marchewka gospodarz naszej parafii, który ufundował i wręczył laureatom konkursu, wyróżnionym w prezentacji utworów o tematyce nawiązującej do Przemienienia Pańskiego: pamiątkowe medale, jubileuszowe kalendarze i obrazy przedstawiające scenę Przemienienia Pańskiego. Ksiądz proboszcz, wyraził słowa uznania dla młodzieży podejmującej trud popularyzacji utworów literatury religijnej oraz dla ich opiekunów, wśród których rozpoznał również swoich byłych uczniów.

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs Poezji Religijnej

Konkurs uświetnił swoim występem zespół „Krakowskie Przedmieście", który wykonał koncert z wierszy księdza Jana Twardowskiego, zamieszczony również na autorskiej płycie pt.: „Spotkania" (poniżej - wywiad z solistką zespołu, panią Agatą Bernadt). Miłośnicy poezji śpiewanej i wierszy dostali na deser prawdziwą ucztę: ponad godzinny występ zespołu czerpiącego pełnymi garściami z naszych najwybitniejszych, współczesnych poetów nurtu religijnego. Było więc lirycznie, wesoło a momentami nawet bardzo smutno, ale w sam raz, żeby porwać zachwyconą, skupioną na tym co słyszy publiczność.

Konkurs Poezji Religijnej

 

Konkurs Poezji Religijnej


Na zakończenie, wiceprezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, pan Antoni Buchała, prezes Oddziału Tarnowskiego pani Magdalena Urbańska i dyrektor Zespołu Szkół KSW w Libiążu pani Anetta Szewczyk, wręczyli laureatom konkursu nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy (również ich opiekunom).
W XVIII Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej wyłonionych i nagrodzonych zostało 15 laureatów. Byli to uczniowie Libiąża, Chrzanowa, Zagórza, Babic, Trzebinii, Regulic i Jankowic.
W VIII Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej wyłonionych i nagrodzonych zostało 13 laureatów. Byli to uczniowie Kłaja, Zabierzowa, Niepołomic, Libiąża, Chrzanowa i Lublińca.
W obu tych konkursach nagrodzeni zostali następujący libiążanie: Karolina Świstak - SP nr 3, Małgorzata Znaleźniak SP nr 3, Gabriela Haber PG nr 1, Judyta Nowak - LO KSW i Marcelina Widor LO KSW. Zwycięzcom gratulujemy!
Na zakończenie konkursu dyrektor szkoły Anetta Szewczyk - główna organizatorka imprezy, zaprosiła wszystkich do udziału w przyszłorocznym konkursie.

 

Alina Michoń współorganizatorka konkursu

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is a Joomla Security extension!