Archiwum rok 15/16

Powspominajmy zabaw czas

Najpiękniejszy dzień dla wszystkich dzieci tych małych i tych dużych to oczywiście Dzień Dziecka. Jest to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na troszkę więcej.

 

Najlepsi z najlepszych

Rada pedagogiczna w dniu 17 czerwca 2016 roku przyznała tytuł najlepszego absolwenta szkoły podstawowej i gimnazjum. Tytuły te otrzymały Amelia Prześlak z klasy VI SP i Wiktoria Matysik z klasy 3 G. Podobny tytuł dla najlepszego licealisty otrzymał w kwietniu Kacper Kania z klasy III LO Vexillum. Wszystkim wyróżnionym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

Budapesz, Bratysława, Wiedeń

Największe wrażenie na wszystkich zrobił Budapeszt zwiedzany przez dwa dni - dniami i nocami. Cytadela na Wzgórzu Gellerta, Parlament i Wyspa Małgorzaty, nocny Dunaj i opowieści o królu Korwinie. A to przecież dopiero pierwsze miasto...

Jak nie czytam, jak czytam!

Pod takim hasłem 10 czerwca o godz. 10:00, w piękny, słoneczny dzień, dzierżąc w dłoni swoją ulubioną książkę, uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum oraz nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły – zgromadzili się przed budynkiem szkoły.
Każdy uczeń prezentował swoją książkę i wybraną przez siebie postać literacką lub historyczną, co zostało uwiecznione na fotografiach.

Sto pytań do Biskupa

alt

Jak rozpoznać swoje powołanie? Jak przekonać ateistę do wiary? Co lepsze: godzina modlitwy czy godzina nauki? Jaką postawę powinien przyjąć chrześcijanin wobec muzułmańskich uchodźców? Na te i inne pytania odpowiadał ksiądz biskup Grzegorz Ryś, który był naszym gościem w Dniu Patrona Szkoły, a spotkanie z nim stało się dla wszystkich fascynującymi rekolekcjami

21 kwietnia 2016 r.odbyła się w naszej Szkole uroczystość podsumowania XVIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy w Języku Shakespeare'a. Jury wyłoniło w każdej kategorii wiekowej po pięciu laureatów. Nasi reprezentanci zabłysnęli w każdej z tych kategorii: Aleksandra Czarnik została wyróżniona spośród uczniów szkół podstawowych, Krzysztof Zamarlik zdobył II miejsce jako uczeń gimnazjum, natomiast naszych trzech licealistów podzieliło się najwyższymi nagrodami w kategorii "Szkoły Ponadgimnazjalne": Michał Kania - I miejsce, Anna Buchała - II miejsce oraz Maksymilian Podgórski - III miejsce. Gratulacje dla zwycięzców i ich opiekunów!

Szekspir edycja 2016

alt

Dzisiaj, 13 kwietnia,  odbywa się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy w Języku Shakespeare'a. Jako pierwsi rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, po nich gimnazjaliści, a następnie uczniowie szkół podstawowych. Wkrótce wyniki.

W Roku Jubileuszowym

1 kwietnia 2016 roku odbył się XIII Regionalny Konkurs Poezji Religijnej tym razem na scenie Libiąskiego Centrum Kultury. Pani dyrektor Anetta Szewczyk serdecznie powitała przybyłych gości i uczestników konkursu w tym szczególnym roku – roku Jubileuszu XXV lecia Szkoły KSW w Libiążu.

Puste miejsce przy stole

Groźnie syczący wąż złożony z uczniów klasy drugiej i trzeciej, przejmujący taniec ludzkich marionetek, aktorki na rolkach i kilkudziesięcioosobowy chór, dużo muzyki, tańca i projekcji filmowych w tle; w sumie prawie dwustu aktorów na scenie – tak wyglądał występ w ramach Jasełkowiska 2015 w Szkole KSW w Libiążu.

Jak powstaje papier

alt

19 listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty papiernicze, które przeprowadziła firmaKalander z Gliwic, zajmująca się na co dzień produkcją papieru czerpanego. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy II, III, IV, V i VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22

E-mail

JoomShaper
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd