Sukcesy uczniów

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW W LIBIĄŻU W KONKURSACH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016:

I okres 2015/2016

Absolwenci  Gim KSW: Agnieszka Kazienko, Kamil Berny, Paweł Pytlowski i Kamil Szczurek        za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach otrzymali Stypendium  Burmistrza Libiąża       w roku szkolnym 2015/2016

Laureaci Powiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych:

IV miejsce: Matysik Wiktoria- klasa III, pod opieką p.D. Wiktora- awans do etapu wojewódzkiego

X miejsce: Adrian Znaleźniak- klasa III, pod opieką p. D. Wiktora

XIII miejsce: Natalia Franaszek- klasa II, pod opieką p. D. Wiktora

XIV miejsce: Maria Polanek- klasa I, pod opieką p. D. Wiktora

XV miejsce: Anna Dereszowska- klasa  I pod opieką p. D. Wiktora

Laureaci III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”- awans do etapu rejonowego:

Wiktoria Gwóźdź- klasa I, pod opieką p. I. Nowak

Julia Chechelska- klasa II, pod opieką p. I. Nowak

Wiktoria Matysik, Barbara Szafran, Miłosz Podgórski, Filip Ptak- klasa III, pod opieką    

       p. I. Nowak

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Wiktoria Matysik- klasa III, pod opieką p. U. Bolek

Kacper Głogowski- klasa III, pod opieką p. U. Bolek

Kacper Godyń- klasa III, pod opieką p. U. Bolek

 

Wiktoria Matysik- klasa III zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. K. Zamarlik

Do części projektowej etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Barbara Szafran- klasa III, pod opieką p. R. Issakiewicza

Gabriela Wielgus- klasa III, pod opieką p. R. Issakiewicza

Kacper Godyń- klasa III, pod opieką p. R. Issakiewicza

Kacper Godyń- klasa III, zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. U. Bolek

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Wiktoria Matysik- klasa III, pod opieką p. I. Nowak

Agnieszka Kazienko- klasa III, pod opieką p. I. Nowak

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Historii org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Ewa Kotowska- klasa III, pod opieką p. R. Issakiewicza

Wiktoria Matysik- klasa III, pod opieką p. R. Issakiewicza

Piotr Świeca- klasa III, zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ,,Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera” org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. G. Sucherka

 

Paulina Kępińska- klasa III, zajęła III miejsce w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, pod opieką p. I. Filipek

Katarzyna Żołądź- klasa I, otrzymała nagrodę w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie- tradycja i współczesność” org. przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, pod opieką p. J. Sochackiej

 

Laureaci konkursu „Moja opowieść wigilijna- kultywowanie tradycji i świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanego przez Burmistrza Libiąża, pod opieką p. J. Sochackiej :

Agnieszka Kazienko- klasa III- II miejsce

Piotr Benio- klasa II- wyróżnienie

Laureaci XIII Powiatowego Konkursu ,,Scrabble in English”:

II miejsce: Julia Chechelska- klasa II

III miejsce: Wiktora Gwóźdź- klasa I

IV miejsce: Wiktoria Matysik- klasa III

VI miejsce: Filip Nastawny- klasa II

VIII miejsce: Martyna Belecka- klasa III

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus  (max 100 punktów do zdobycia):

Wiktoria Gwóźdź- klasa I; 92 pkt.- laureat II stopnia

Patryk Kądzior- klasa I; 88 pkt.- laureat III stopnia

Maria Polanek- klasa I; 84 pkt.- laureat IV stopnia

Filip Nastawny- klasa II; 80 pkt.- laureat V stopnia

 

Wiktoria Matysik- klasa III awansowała do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. K. Zamarlik

Wiktoria Matysik- klasa III zdobyła wyróżnienie w VI Powiatowym Dyktandzie w Języku Angielskim, pod opieką p. Katarzyny Zamarlik

Karolina Świstak- klasa III zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej                w Języku Angielskim,  pod opieką p. Aleksandry Kawali

II okres 2015/2016

Magdalena Połącarz- klasa I zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie ART- TALENT 2016 organizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury, pod opieką p. J. Sochackiej

Karolina Świstak- klasa III, zdobyła wyróżnienie w V Małopolskim Konkursie Recytatorskim „Niektórzy lubią poezję” org. przez Katolickie LO im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie, pod opieką p. I. Nowak

Karolina Świstak- klasa III, została laureatem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów- etap miejsko-gminny, org. przez PMDK w Trzebini, pod opieką           p. I. Nowak i awansowała do etapu powiatowego.

Karolina Świstak- klasa III, zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów- etap powiatowy, org. przez PMDK w Trzebini, pod opieką               p. I. Nowak.

Karolina Świstak- klasa III zajęła III miejsce w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom”, pod opieką p. A. Michoń

Tytuł „Najlepszego Matematyka 2015/2016” zdobył  Mikołaj Gołda- kl. II

 

Laureaci  XI Powiatowego Konkursu „Zastosowań matematyki w innych dziedzinach nauk”, org. przez Zespół Szkół w Libiążu:

Wiktoria Matysik- klasa III, II miejsce, pod opieką p. R. Świecy

Martyna Belecka- klasa II, III miejsce, pod opieką p. R. Świecy

Tytuł „Mistrza Rachowania 2016” otrzymali:

Maria Polanek- kl. I

Julia Karweta- kl. II

Kacper Głogowski- kl. III

Mikołaj Gołda- kl. II zdobył tytuł „Najlepszego Matematyka 2015/2016”

 

Karolina Świstak- klasa III, zdobyła wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Radość pisania” org. przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie

Karolina Świstak- klasa III, zdobyła wyróżnienie w V Małopolskim Konkursie Recytatorskim „Niektórzy lubią poezję” org. przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny z Nazaretu            w Krakowie

Bartłomiej Majcher i Krzysztof Zamarlik- klasa II, zdobyli I nagrodę w Powiatowym Kreatywnym Konkursie Fotograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Sfotografuj Ducha Książki”, pod opieką p. A. Michoń

Krzysztof Zamarlik- klasa II zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza w języku Shakespear’a”, pod opieką p. K . Majcher

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-PLANETA” pod opieką p. I. Filipek :

Maria Polanek- klasa I, uzyskała bardzo dobry wynik

Katarzyna Żołądź- klasa I, uzyskała bardzo dobry wynik

Amelia Ziajka- klasa I, uzyskała bardzo dobry wynik

Agnieszka Jaworska- klasa III, zdobyła wyróżnienie

Wojciech Władarz- klasa I, zdobył tytuł „Mistrza Sudoku Gimnazjum KSW”, pod opieką  p. R. Świecy

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW W LIBIĄŻU W KONKURSACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015:

I okres 2014/2015

Absolwenci  Gim KSW: Anna Buchała, Mateusz Łabęcki i Deniz Can Uysal za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach otrzymali Stypendium  Burmistrza Libiąża   w roku szkolnym 2014/2015

Wiktoria Matysik i Paweł Pytlowski zakwalifikowali się do etapu rejonowego II Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po Polsku o Historii”, pod opieką   p. I. Nowak

Agnieszka Kazienko uczennica kl. II Gim zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie ,,Chmielewska na topie” organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Chrzanowie, pod opieką p. A. Michoń

Laureaci Konkursu Plastycznego „Holy Wins- Święty Zwycięża”:

I miejsce: Bartłomiej Littner- klasa III, pod opieką p. J. Sochackiej

II miejsce: Weronika Wawrzuta- klasa III, pod opieką p. J. Sochackiej

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Wiktoria Matysik- klasa II Gim

Klara Piotrowska- klasa III Gim

Paweł Pytlowski- klasa III Gim

Weronika Wawrzuta- klasa III Gim

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Filip Olszowski- klasa III Gim, pod opieką p. U. Bolek

Paweł Pytlowski- klasa III Gim, pod opieką p. U. Bolek

Kamil Szczurek- klasa III Gim, pod opieką p. U. Bolek

Hubert Szewczyk- klasa III Gim, pod opieką p. U. Bolek

Kamil Berny uczeń klasy III Gim zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursu Historycznego ,,Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914-1921. Wielkie bitwy i bohaterowie wydarzeń”, pod opieką p. R. Issakiewicza

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Filip Olszowski- klasa III Gim, pod opieką p. R. Issakiewicza

Maksymilian Podgórski- klasa III Gim, pod opieką p. R. Issakiewicza

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Kamil Berny- klasa III Gim, pod opieką p. R. Issakiewicza.

Hubert Szewczyk- klasa III Gim, pod opieką p. R. Issakiewicza.

Hubert Szewczyk uczeń klasy III Gim zakwalifikował się do etapu rejonowegoMałopolskiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty            w Krakowie, pod opieką p. G. Sucherka

Wiktoria Matysik uczennica klasy II Gim zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. I. Nowak

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

Paweł Pytlowski- klasa III Gim, pod opieką p. R. Świecy

Hubert Szewczyk- klasa III Gim, pod opieką p. R. Świecy

Laureaci Powiatowego Dyktanda w Języku Angielskim:

Klara Piotrowska- klasa III Gim

Weronika Wawrzuta- klasa III Gim

Laureaci IX Powiatowego Konkursu ,,Scrabble in English”:

II miejsce: Wiktor Brzózka- klasa III Gim

IV miejsce: Chechelska Julia- klasa III Gim

VI miejsce: Wiktoria Matysik- klasa II Gim

VII miejsce: Hubert Szewczyk- klasa III Gim

Kamil Szczurek uczeń klasy III Gim zajął I miejsce w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, pod opieką p. I. Filipek

Laureaci VIII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Świątecznych w Języku Angielskim:

II miejsce: Julia Kałuża- klasa III Gim

wyróżnienie: Karolina Świstak- klasa II Gim

 

VI Powiatowym Konkursie Wiedzy Mitologicznej ,,Po nitce do kłębka” II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Kamil Berny - klasa III Gim

Hubert Szewczyk- klasa III Gim

Weronika Wawrzuta- klasa III Gim

Natalia Franaszek, Piotr Kazienko i Filip Nastawny- uczniowie klasy I zostali Laureatami Konkursu Plastycznego ,,Wszyscy jesteśmy Aniołami” organizowanego przez  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, pod opieką p. J. Sochackiej

 

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus        (max 100 punktów do zdobycia):

Filip Olszowski- klasa III Gim- 92 pkt.- laureat II stopnia

Paweł Pytlowski- klasa III Gim- 92 pkt.- laureat II stopnia

 

Julia Kałuża- klasa III otrzymała wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej o Puchar „Rudolfa”:

 

II okres 2014/2015

Paweł Pytlowski- klasa III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. K. Zamarlik

Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Chemicznego org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowiezakwalifikowali się uczniowie:

Filip Olszowski- klasa III, pod opieką p. U. Bolek

Paweł Pytlowski- klasa III, pod opieką p. U. Bolek

Filip Olszowski- klasa III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. R. Issakiewicza

 

Kamil Berny- klasa III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. R. Issakiewicza

Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Matematycznego org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowiezakwalifikowali się uczniowie:

Paweł Pytlowski- klasa III, pod opieką p. R. Świecy

Hubert Szewczyk- klasa III, pod opieką p. R. Świecy

Wiktoria Matysik- klasa II zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiegoMałopolskiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. I. Nowak

 

Hubert Szewczyk- klasa III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, pod opieką p. G. Sucherka

 

Karolina Świstak- klasa II i Maksymilian Podgórski- klasa III otrzymali wyróżnienie       w Powiatowym Konkursie Recytatorskim- etap gminny i awansowali do etapu powiatowego, pod opieką p. I. Nowak

Kamil Szczurek- klasa III zajął II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, pod opieką p. I. Filipek

Maksymilian Podgórski- klasa III zajął I miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej, pod opieką p. I. Nowak

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom”; etap miejsko- gminny, pod opieką p. A.Michoń

Drużyna w składzie: Iga Madrjas, Wiktor Brzózka, Hubert Szewczyk- zajęła I miejsce

Indywidualnie: Hubert Szewczyk- zajął II miejsce i awansował do etapu powiatowego

Do etapu wojewódzkiego Konkursu „Losy Bliskich i Dalekich– życie Polaków w latach 1914-1989” org. przez Kuratorium Oświaty w Krakowiezakwalifikowali się uczniowie:

Bajdak Marianna - klasa II, pod opieką p. R. Issakiewicza

Kazienko Agnieszka- klasa II, pod opieką p. R. Issakiewicza

Krzysztof Zamarlik- klasa I zajął III miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Poezji                  i Prozy w Języku Shakespeare’a, pod opieką p. K. Majcher

Maksymilian Podgórski- klasa III zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim i awansował do etapu wojewódzkiego, pod opieką p. I. Nowak

Karolina Świstak- klasa II zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, pod opieką p. I. Nowak

Hubert Szewczyk- klasa IIIawansował do etapu finałowego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, pod opieką p. R. Świecy.

Maksymilian Podgórski- klasa III zajął I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej, pod opieką p. I. Nowak

Hubert Szewczyk- klasa IIIotrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, pod opieką p. R. Świecy

Drużyna w składzie: Izabela Jandura, Julia Karweta, Barbara Łyszczarz, Filip Nastawny zajęła III miejsce w Turnieju Wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży dla szkół Powiatu Chrzanowskiego, pod opieką p. Barbary Zając- Kmieć

Filip Olszowski- klasa III zajął I miejsce w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA, pod opieką p. I. Filipek

Bartłomiej Littner- klasa III zakwalifikował się do wystawy V Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach 2015”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, pod opieką  p. J. Sochackiej

Barbara Łyszczarz- klasa I zdobyła tytuł MISTRZA SUDOKU w Szkolnym Konkursie ,,Sudoku”, pod opieką p. R. Świecy

Maksymilian Podgórski- klasa III otrzymał wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Młodzieży Gimnazjalnej, pod opieką p. I. Nowak

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW W LIBIĄŻU W KONKURSACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014:


MAŁOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE:

Uysal Can Deniz  uczeń  kl. III Gim
Finalista ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Małopolskiego
Konkursu Geograficznego

Berny Kamil  uczeń  kl. II Gim
Finalista ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Małopolskiego
Konkursu Historycznego

Matysik Wiktoria uczennica kl. I Gim
Finalistka ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Małopolskiego
Konkursu Języka Polskiego

Pytlowski Paweł uczeń kl. II Gim
Zakwalifikował się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego Konkursu z  Języka Angielskiego

Majcher Adrian uczeń kl. III Gim
Zakwalifikował się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego Konkursu z  Wiedzy o Społeczeństwie.

Piwowarska Joanna uczennica kl. III Gim
Zakwalifikowała się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Baryłowicz Katarzyna uczennica kl. III Gim
Zakwalifikowała się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego.

Hubert Szewczyk uczeń  kl. II Gim
Zakwalifikował się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego
Konkursu Geograficznego.

Uysal Can Deniz  uczeń  kl. III Gim
Zakwalifikował się do ETAPU REJONOWEGO Małopolskiego
Konkursu Historycznego

POZOSTAŁE KONKURSY:


Matysik Wiktoria uczennica kl. I Gim
Została finalistką ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Uysal Can Deniz  –  uczeń klasy III GIM otrzymał wyróżnienie w Etapie WOJEWÓDZKIM Konkursu Recytatorskiego Młodzieży  
oraz zajął III MIEJSCE w Etapie REJONOWYM tego konkursu.

Anna Buchała  –  uczennica klasy III GIM została laureatką II MIEJSCA XI Regionalnego Konkursu Poezji Religijnej
zajęła  I MIEJSCE w etapie rejonowym tego konkursu.
W POWIATOWYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM „PO NITCE DO KŁĘBKA” I MIEJSCE zajęła drużyna kl. II GIM w składzie:
-Berny Kamil;
-Wawrzuta Weronika;
-Szewczyk Hubert.

W Powiatowym KONKURSIE ZASTOSOWAŃ MATEMATYKI  zajęli :
miejsce I  ŁABĘCKI MATEUSZ -  uczeń  kl. III GIM;
miejsce II  PYTLOWSKI PAWEŁ -  uczeń  kl. II GIM
wyróżnienie – MATEUSZ GWÓŹDŹ -  uczeń  kl. III GIM.

 POWIATOWY KONKURS „ SCRABBLE IN ENGLISH”
 I MIEJCSE – GWÓŹDŹ MATEUSZ kl. III GIM;
II MIEJCSE – MARCHEWKA JADWIGA kl. III GIM;
IV MIEJCSE – BRZÓZKA WIKTOR kl. II GIM;
VII MIEJCSE – SZEWCZYK HUBERT kl. II GIM;


  W IV POWIATOWYM DYKTANDZIE W JĘZYKU ANGIELSKIM
zajęli :
miejsce II  Mateusz Gwóźdź - uczeń  kl. III GIM.
miejsce III  Wawrzuta Weronika - uczennica  kl. II GIM;


  W  POWIATOWYM KONKURSIE KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM
miejsce II  zajęła Karolina Świstak -  uczennica  kl. I GIM.


W ETAPIE REJONOWYM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
 II MIEJSCE zajęła JUSTYNA ŁAPUSZEK -uczennica kl. III GIM


  Paweł Pytlowski uczeń  kl. II Gim
otrzymał tytuł LAUREATA I STOPNIA w  20 EDYCJI OLIMPIADY
WIEDZY ARHIMEDES. PLUS MATEMATYKA. PLUS


Hubert Szewczyk uczeń  kl. II Gim
otrzymał tytuł LAUREATA V STOPNIA w  20 EDYCJI OLIMPIADY
WIEDZY ARHIMEDES. PLUS MATEMATYKA. PLUS


W KONKURSIE WIEDZY O KSIĄŻCE J. R. R. TOLKIENA „HOBBIT Z WIZYTĄ W ŚRÓDZIEMIU” zajęli :
miejsce I  Gądek Agnieszka -  uczennica  kl. III GIM;
wyróżnienie  Uysal Can Deniz - uczeń  kl. III GIM.


W ORGANIZOWANYM PRZEZ BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ W LIBIĄŻU KONKURSIE NA OPOWIADANIE FANTASY ZAJĘLI:
miejsce I  Podgórski Miłosz -  uczeń  kl. I GIM;
miejsce II  Kazienko Agnieszka -  uczennica  kl. I GIM;
miejsce III  Gądek Agnieszka -  uczennica  kl. III GIM.  


Świstak Karolina - uczennica klasy I GIM zajęła  II MIEJSCE w XXI Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

Uysal Can Deniz – uczeń klasy III GIM został laureatem III MIEJSCA XVI Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a

W Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Wyróżnienia otrzymali: Hubert Szewczyk z kl. II oraz Mateusz Łabęcki
i Adrian Majcher z kl. III

Laureatami ETAPU gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
Pożarniczej  zostali:
Marchewka Jadwiga uczennica klasy 3 –  I miejsce
Łabęcki Mateusz uczeń klasy 3 –  III miejsce
Grężlikowska Natalia uczennica klasy 3 –  VI miejsce
Drużynowo GIM KSW ZDOBYŁO I MIEJSCE
 Jadwiga Marchewka awansowała do ETAPU POWIATOWEGO
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie zdobyła II miejsce.

W Konkursie EKO PLANETA Filip Olszowski i Hubert Szewczyk z kl. II zdobyli wyróżnienia

Laureatami konkursu organizowanego przez Burmistrza Libiąża oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu na najciekawszą prezentację multimedialną „JAN PAWEŁ II –CZŁOWIEK ŚWIĘTY”  zostali:
Piotrowska Klara uczennica klasy 2 –  II MIEJSCE
Szostek Julita uczennica klasy 3 –  wyróżnienie
Gądek Agnieszka uczennica klasy 3 –  wyróżnienie
Chechelska Antonina uczennica klasy 2 –  wyróżnienie

Finalistami Szkolnego Konkursu o tytuł Mistrza Sudoku zostali:
Klasa I GIM:   Gabriela Wielgus, Martyna Belecka, Paulina Kępińska                                                                                                  
Klasa II GIM: Szymon Issakiewicz, Wiktor Brzózka, Julia Kałuża
Klasa III GIM: Natalia Gręźlikowska, Justyna Łapuszek, Joanna Piwowarska
Mistrzem Sudoku Gimnazjum została Justyna Łapuszek.


W szkolnym Konkursie Matematycznym tytuł Mistrza Rachowania
 zdobyli:
Martyna Belecka – kl. I
Hubert Szewczyk – kl. II
Mateusz Łabęcki – kl. III



                Osiągnięcia Gimnazjalistów w konkursach
                           
                             w roku szkolnym 2012/2013

Z
ofia Owsiak zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Chemicznego, pod opieką p. U. Bolek

Michał Kania i Wojciech Kruk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biblijnego, pod opieką p. B. Zając- Kmieć.


Piotr Sędzielewski zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Wiedzy       o Społeczeństwie, pod opieką p. R. Issakiewicza.

Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski i Anita Wziętek zakwalifikowali się        do etapu  rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki, pod opieką p. U. Bakalarz- Bolek.

Zofia Owsiak i Urszula Świstak zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego, pod opieką p. U. Bakalarz- Bolek.

Mateusz Gwóźdź i Piotr Sędzielewski zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, pod opieką p. K. Brzózki.

Zofia Owsiak i Łukasz Rembiecha zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego, pod opieką p. R. Świecy.

Michał Kania, Wojciech Kruk i Marcin Zamarlik zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biblijnego, pod opieką p. B. Zając- Kmieć.

Kamil Berny, Łukasz Rembiecha i  Piotr Sędzielewski zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego, pod opieką p. R. Issakiewicza.

Can Deniz Uysal zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego, pod opieką p. G. Sucherka.

Katarzyna Kazienko i Zofia Owsiak zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, pod opieką p. I. Nowak.

Kamil Berny, Małgorzata Olszowska i Łukasz Rembiecha zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Mitologicznej ,,Po nitce do kłębka”, pod opieką p. I. Nowak.

Laureaci Powiatowego Konkursu ,,Scrabble in English”:
•    Mateusz Gwóźdź- I miejsce
•    Zofia Owsiak- II miejsce
•    Adrian Majcher- III miejsce
•    Barbara Wziętek- IV miejsce
•    Marcin Zamarlik- V miejsce
•    Anita Wziętek- VI miejsce
•    Wojciech Kruk- VII miejsce

Zofia Owsiak zajęła III miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, pod opieką p. I. Filipek

Laureaci Powiatowego Dyktanda w Języku Angielskim:
•    Piotr Sędzielewski- I miejsce
•    Mateusz Gwóźdź- II miejsce
•    Martyna Jezierska- III miejsce
•    Agnieszka Gądek- wyróżnienie, pod opieką p. K. Brzózki,


Małgorzata Olszowska zdobyła wyróżnienie w XX Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej,  pod opieką p. I. Nowak.

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej; etap miejsko- gminny:
•    Drużyna w składzie: Mateusz Łabęcki, Barbara Wziątek, Hubert
                                           Szewczyk  - I miejsce
•    Indywidualnie:  Mateusz Łabęcki- II miejsce
                                 Barbara Wziątek- III miejsce
                                  Hubert Szewczyk- IV miejsce,  pod opieką p. A. Michoń

Gabriel Klimek zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989” w etapie wojewódzkim, pod opieką p. R. Issakiewicz

Weronika Wawrzuta zajęła I miejsce w  XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji           i Prozy w Języku Shakespeareʹa, pod opieką p. K. Zamarlik

Joanna Gądek, Małgorzata Olszowska i Anita Wziętek zajęły I miejsce w  Powiatowym Konkursie Czytelniczym ,,Jeżycjady ciąg dalszy”, pod opieką p. A. Michoń
Laureaci Konkursu Historycznego ,,Powstanie Styczniowe 1863-1864” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu:
•    Zofia Owsiak- I miejsce
•    Wojciech Kruk- wyróżnienie
•    Łukasz Rembiecha- wyróżnienie
Laureaci II Szkolnego Konkurs ,,SUDOKU”:
•    I miejsce: Filip Olszowski- klasa I, pod opieką p. R. Świecy
•    II miejsce: Anita Wziętek- klasa III, pod opieką p. R. Świecy
•    III miejsce: Paweł Pytlowski- klasa I, pod opieką p. R. Świecy

Katarzyna Baryłowicz i Julita Szostek zajęły III miejsce w  Konkursie ,,Wiedzy o Francji” organizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury i Libiąskie Towarzystwo Przyjaciół Francji,              pod opieką p. M. Szpak

Mateusz Gwóźdź i Paweł Pytlowski zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, pod opieką p. R. Świecy

Kamil Szczurek został Mistrzem Rachowania w Szkolnym Konkursie Logicznego Myślenia dla klas I Gim, pod opieką p. R. Świecy

Barbara Wziętek została Mistrzem Rachowania w Szkolnym Konkursie Logicznego Myślenia dla klas II Gim, pod opieką p. R. Świecy

Zofia Owsiak została Mistrzem Rachowania  w Szkolnym Konkursie Logicznego Myślenia dla klas III Gim, pod opieką p. R. Świecy

Małgorzata Olszowska zdobyła wyróżnienie  w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim (etap miejsko- gminny) i awansowały do etapu powiatowego, pod opieką p. I. Nowak



 

****************************************************

 

Sukcesy i udział Gimnazjalistów w konkursach oraz w innych formach osiągnięć w r. szk. 2011/2012

Stypendyści  Burmistrza  Libiąża w roku szkolnym 2011/2012:
•    Czarnik Alicja - absolwentka Gim KSW
•    Skoczylas Aleksandra - absolwentka Gim KSW
•    Owsiak Zofia - klasa II Gim
•    Rembiecha Łukasz - klasa II Gim
•    Zamarlik Mateusz - klasa III Gim

Małopolskie Konkursy Przedmiotowe:

Do etapu wojewódzkiego Konkursu Informatycznego zakwalifikowali się i uzyskali tytuł finalisty:

Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik, pod opieką p. G. Sucherka


Do etapu wojewódzkiego w Konkursie  Języka Francuskiego zakwalifikowała się
Victoria Lelito, pod opieką p. M. Szpak


Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

•    Konkurs Informatyczny -  Franciszek Juras, Mateusz Zamarlik, pod opieką
p. G. Sucherka
•    Konkurs Języka Francuskiego -  Karolina Piotrowska, Victoria Lelito, pod opieką
p. M. Szpak
•    Konkurs Języka Polskiego -  Zofia Owsiak, Anita Wziętek, pod opieką p. I. Nowak
•    Konkurs Matematyczny - Franciszek Juras, pod opieką p. R. Świecy
•    Konkurs Historyczny - Piotr Sędzielewski, pod opieką p. R. Issakiewicza
•    Konkurs Fizyczny - Mateusz Nitka, pod opieką p. U. Bolek

W etapie szkolnym brali udział:

W konkursie Języka Polskiego: Anna Buchała z kl. I, Martyna Jezierska, Wojciech Kruk, Małgorzata Olszowska, Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski, Anita Wziętek, Marcin Zamarlik z kl. II, Aleksandra Bębenek, Kornelia Godyń i Michał Turzyński z kl. III.
W konkursie matematycznym: Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski i Anita Wziętek z kl. II, Franciszek Juras, Mateusz Nitka, Karolina Piotrowska i Mateusz Zamarlik
z kl. III.
W konkursie fizycznym: Mateusz Nitka, Karolina Piotrowska i Jakub Poznański z kl. III
W konkursie historycznym: Denis Uysal z kl. I, Paweł Grabowski, Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski, Marcin Zamarlik z kl. II, Kornelia Godyń i Karolina Piotrowska z kl. III.
W konkursie chemicznym: Jakub Poznański i Mateusz Nitka z kl. III.
W konkursie biologicznym: Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha z kl.II, Aleksandra Bębenek, Kornelia Godyń, Julia Korczyńska i Michał Turzyński z kl. III.
W konkursie geograficznym: Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Piotr Sędzielewski, Marcin Zamarlik z kl. II, Karolina Piotrowska i Mateusz Zamarlik z kl. III.
W konkursie informatycznym: Piotr Sędzielewski, Anita Wziętek, Marcin Zamarlik  z kl. II, Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik z kl. III.
W konkursie biblijnym: Katarzyna Kazienko, Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Karina Weiss, Anita Wziętek  z kl. II, Kornelia Godyń z kl. III.
W konkursie języka angielskiego: Anna Buchała z kl. I, Michał Turzyński z kl. III.
W konkursie języka niemieckiego: Łukasz Rembiecha z kl.II, Mateusz Nitka z kl. III.
W konkursie języka francuskiego: Karolina Piotrowska i Victoria Lelito z kl. III.

Pozostałe konkursy:

W etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Zofia Owsiak zajęła 4 miejsce, pod opieką p. I. Filipek.

Laureatem  konkursu wojewódzkiego ,,Byłaś dla nas radością i dumą…
W 70 rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową”
organizowanego przez IPN w Krakowie
został Adrian Majcher, pod opieką p. R. Issakiewicza

Laureaci Powiatowego Konkursu ,,Scrabble in English”:
•    I miejsce - Mateusz Gwóźdź
•    II miejsce- Adrian Majcher
•    VI miejsce- Mateusz Zamarlik

W etapie szkolnym wzięli udział: Agnieszka Gądek, Natalia Grężlikowska, Mateusz Gwóźdź, Mateusz Łabęcki, Adrian Majcher, Jadwiga Marchewka, Julita Szostek, Deniz Uysal, Barbara Wziętek  z kl. I, Martyna Jezierska, Wojciech Kruk,  Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Anita Wziętek,  z kl. II, Aleksandra Bębenek, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Służałek, Michał Turzyński, Mateusz Zamarlik
z kl. III


W Powiatowym Turnieju Ortograficznym o tytuł ,,Gimnazjalny Mistrz Ortografii”:
•    Drużyna w składzie: Wiktoria Pawłowska, Piotr Sędzielewski, Deniz Uysal - II miejsce
•    Indywidualnie: Piotr Sędzielewski zdobył wyróżnienie


Laureaci Powiatowego Dyktanda w Języku Angielskim:
•    Mateusz Gwóźdź- I miejsce
•   Piotr Sędzielewski- II miejsce
•    Martyna Jezierska- wyróżnienie


Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Boże Narodzenie- tradycja i współczesność”
organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini:
Paulina Atłas, Katarzyna Baryłowicz, Kornelia Szyjka


W konkursie historycznym ,,Historia Podobozu Janinagrube”
org.  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu
Zofia Owsiak, Barbara Wziętek zdobyły wyróżnienie, pod opieką p. R. Issakiewicza


W VII Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim o puchar Rudolfa
Anna Buchała zajęła III miejsce, pod opieką K. Majcher


,, Mistrzowie Rachowania” szkolnego konkursu matematycznego:
•    Mateusz Łabęcki- klasa I Gim
•    Piotr Sędzielewski- klasa II Gim
•   Mateusz Zamarlik- klasa III Gim
pod opieką p. R. Świecy..
Finalistami tego konkursu zostali:
Mateusz Łabęcki, Justyna Łapuszek, Wiktoria Pawłowska, Deniz Uysal z kl. I
Piotr Sędzielewski, Maciej Słowik, Anita Wziętek z kl. II
Mateusz Nitka, Jakub Poznański, Mateusz Zamarlik z kl. III.

W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim (etap miejsko- gminny)
Anna Buchała i Zofia Owsiak zdobyły wyróżnienie i awansowały do etapu powiatowego, pod opieką p. I. Nowak
W konkursie tym wystąpiły również Kornelia Godyń i Karolina Piotrowska.

W XIX Powiatowym Konkursie poezji Religijnej
Urszula Świstak zdobyła wyróżnienie,  pod opieką p. I. Nowak
W konkursie tym wystąpiły również Kornelia Godyń i Karolina Piotrowska.

Laureaci X Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania:
•    Zofia Owsiak - I miejsce
•   Mateusz Łabęcki - wyróżnienie
•    Urszula Świstak – wyróżnienie
pod opieką p. I. Nowak.

W  X Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy w Języku Shakespeareʹa
Adrian Majcher zajął I miejsce i uzyskał awans do etapu regionalnego, pod opieką
p. K. Brzózki

W Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia
organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie:

Mistrzami Logicznego Myślenia” zostali:
•    Mateusz Zamarlik- klasa III Gim- 6 miejsce
•    Łukasz Rembiecha- klasa II Gim- 7 miejsce
•   Kornelia Godyń- klasa III Gim- 8 miejsce
•    Franciszek Juras- klasa III Gim- 8 miejsce

,,Eksperci Logicznego Myślenia” to:

Piotr Sędzielewski - klasa II Gim- 11 miejsce
Aleksandra Bębenek - klasa III Gim- 12 miejsce
Mateusz Nitka - klasa III Gim- 14 miejsce
Mateusz Łabęcki - klasa I Gim- 15 miejsce
Marcin Zamarlik - klasa II Gim- 15 miejsce
pod opieką p. R.Świecy

W etapie szkolnym tego konkursu wzięli udział: Paulina Atłas, Katarzyna Baryłowicz, Maria Chowan, Agnieszka Gądek, Mateusz Gwóźdź, Mateusz Łabęcki, Adrian Majcher, Wiktoria Pawłowska, Deniz Uysal, Barbara Wziętek z kl. I, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Marcin Zamarlik z kl. II, Aleksandra Bębenek, Kornelia Godyń, Franciszek Juras, Mateusz Nitka, Jakub Służałek Mateusz Zamarlik z kl. III.


W ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur

Wyróżnienie zdobyli: Łukasz Rembiecha z kl. II i Mateusz Nitka z kl. III, pod opieką
p. R.Świecy

W etapie szkolnym tego konkursu wzięli udział: Paulina Atłas, Katarzyna Baryłowicz, Maria Chowan, Agnieszka Gądek, Mateusz Gwóźdź, Mateusz Łabęcki, Adrian Majcher, Wiktoria Pawłowska, Deniz Uysal, Barbara Wziętek z kl. I, Paweł Grabowski, Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski, Anita Wziętek,  Marcin Zamarlik z kl. II, Kornelia Godyń, Franciszek Juras, Mateusz Nitka, Jakub Poznański, Jakub Służałek, Michał Turzyński z kl. III.

W Szkolnym Konkursie SUDOKU

Tytuł Mistrza Gimnazjum zdobyła Barbara Wziętek

Finalistami zostali: Paulina Atłas, Aleksandra Bębenek, Natalia Grężlikowska, Franciszek Juras, Wojciech Kruk, Karolina Piotrowska, Kornelia Szyjka, Barbara Wziętek, Marcin Zamarlik,

W etapie szkolnym tego konkursu wzięli udział: Paulina Atłas, Agnieszka Gądek, Natalia Grężlikowska, Mateusz Gwóźdź, Mateusz Łabęcki, Barbara Wziętek z kl. I, Martyna Jezierska, Wojciech Kruk, Małgorzata Olszowska, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Anita Wziętek, Marcin Zamarlik z kl. II, Aleksandra Bębenek, Kornelia Godyń, Franciszek Juras, Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Karolina Piotrowska, Jakub Służałek,  Mateusz Zamarlik z kl. III.

W IV edycji Herbaciarni Naukowej,
pod patronatem Polskiej Akademii Umiejętności

Urszula Świstak zdobyła tytuł najlepszego eseisty, a Mateusz Zamarlik zdobył  dwukrotnie wyróżnienie za esej, pod opieką p. I. Nowak.

Udział w turnieju piłki nożnej i ręcznej: Jakub Służałek, Jakub Poznański, Mateusz Nitka

W etapie miejsko – gminnym konkursu pożarniczego reprezentowali nas: Michał Turzyński z kl. III oraz Mateusz Łabęcki z kl. I, pod opieką p. Aliny Michoń.

W konkursie wiedzy o tradycjach  bożonarodzeniowych w państwach niemieckojęzycznych
laureatami zostali: Mateusz Nitka i Michał Turzyński z kl. III

W Quizie wiedzy o państwach niemieckojęzycznych zwyciężyły drużyny w składzie:
1 miejsce –Mateusz Łabęcki i Deniz Uysal z kl. I
2 miejsce – Wojciech Kruk i Piotr Sędzielewski z kl. II
3 miejsce – Mateusz Nitka i Michał Turzyński z kl. III,
pod opieką p. J. Czwakiel.

 

**************************************************************

Udział uczniów w konkursach:

 

 

rok szk. 2010/2011


Małopolskie Konkursy Przedmiotowe:


Humanistyczny:
Etap szkolny: Martyna Jezierska, Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Piotr Sędzielewski, Anita Wziętek i Marcin Zamarlik z kl. I, Kornelia Godyń, Mateusz Nitka, Jakub Poznański i Jakub Służałek z kl. II, oraz Weronika Buchała, Alicja Czarnik, Michał Gworek, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. III.
Etap rejonowy: Weronika Buchała, Alicja Czarnik, Zofia Owsiak, pod opieką p. I. Nowak.

Etap wojewódzki: Alicja Czarnik

Matematyczny:
Etap szkolny: Mateusz Nitka i Franciszek Juras z kl. II.

Etap rejonowy:Franciszek Juras, pod opieką p. R. Świecy.

Historyczny:
Etap szkolny: Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha,  Piotr Sędzielewski z kl. I, Kornelia Godyń, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Poznański i Jakub Służałek z kl. II, Michał Gworek, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. III.
Etap rejonowy:Aleksandra Skoczylas, pod opieką p. R. Issakiewicza.


Biologiczny:
Etap szkolny: Michał Turzyński z kl. II, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. III.
Etap rejonowy: Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal, pod opieką p. I. Filipek.

Etap wojewódzki:Aleksandra Skoczylas

Geograficzny:

Etap szkolny: Mateusz Nitka, Jakub Poznański i Mateusz Zamarlik z kl. II, pod opiek p. G. Sucherka.


Chemiczny:
Etap szkolny: Sara Issakiewicz, pod opieką  p. U. Bolek.


Języka Angielskiego:
Etap szkolny: Martyna Jezierska, Jagoda Kołodziejczyk,  Zofia Owsiak z kl. I, Krzysztof Piekarczyk z kl. II, Weronika Buchała, Alicja Czarnik, Emilia Gwóźdź i Mikołaj Thal z kl. III, pod opieką p. K. Brzózki i p. A. Kawali.
Etap rejonowy: Alicja Czarnik.


Języka Francuskiego:
Etap szkolny: Karolina Piotrowska i Victoria Lelito.
Etap rejonowy: Karolina Piotrowska i Victoria Lelito, pod opieką p. Małgorzaty Szpak.

Etap wojewódzki:Victoria Lelito.


Informatyczny:
Etap szkolny: Zofia Owsiak i Anita Wziętek z kl. I, Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik z kl. II.
Etap rejonowy:Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik, pod opieką p. G. Sucherka.

Etap wojewódzki:Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik


Biblijny:
Etap szkolny: Wojciech Kruk, Zofia Owsiak, Urszula Świstak,  Anita Wziętek z kl. I, Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik z kl. II.
Etap rejonowy:Zofia Owsiak, Urszula Świstak, pod opieką p. B. Kmieć.

Etap wojewódzki:Zofia Owsiak

Wiem Więcej:

Etap szkolny: Łukasz Rembiecha z kl. I, Kornelia Godyń z kl. II, Michał Gworek, Mikołaj Thal z kl. III.
Etap rejonowy: Michał Gworek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inne konkursy …

- w ogólnopolskim konkursie historycznym wzięli udział: Paweł Grabowski, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski i Anita Wziętek z kl. I, Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Służałek i Michał Turzyński z kl. II, oraz Mikołaj Thal z kl. III, pod opieką p. R. Issakiewicza.

 

- w konkursie matematycznym Olimpus wzięli udział:Tomasz Olszowski, Zofia Owsiak, Łukasz Rembiecha, Urszula Świstak i Anita Wziętek z kl. I, Kornelia Godyń, Franciszek Juras i Mateusz Zamarlik z kl. II, oraz Sara Issakiewicz z kl. III, pod opieką p. R. Świecy.
Łukasz Rembiecha i Zofia Owsiak zostali laureatami konkursu, Mateusz Zamarlik zajął 11 miejsce, Anita Wziętek była 13 a Franciszek Juras był 15.

- w szkolnym konkursie matematycznym o tytuł Mistrza Rachowania wzięli udział wszyscy uczniowie; do finału zakwalifikowali się: Paweł Bigaj, Jagoda Kołodziejczyk, Zofia Owsiak i Anita Wziętek z kl. I, Mateusz Nitka, Jakub Poznański, Jakub Służałek i Mateusz Zamarlik z kl. II, oraz Alicja Czarnik, Sara Issakiewicz, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. III, pod opieką p. R. Świecy.
Mistrzami Zostali: Anita Wziętek, Mateusz Zamarlik i Aleksandra Skoczylas.


- w powiatowym konkursie recytatorskim w etapie miejsko – gminnym wzięły udział: Zofia Owsiak z kl. I, Weronika Buchała, Alicja Czarnik i Emilia Gwóźdź z kl. III, pod opieką p. I. Nowak.
Alicja Czarnik zdobyła I miejsce, Weronika Buchała II miejsce, a Emilia Gwóźdź otrzymała wyróżnienie.

- w międzyszkolnym konkursie parafialnym
*„Z dziejów parafii p.w. Przemienienia Pańskiego” wzięli udział: Katarzyna Kazienko, Wojciech Kruk, Karina Weis i Olga Wojsław z kl. I, Jakub Poznański oraz Mateusz Zamarlik z kl. II, pod opieką p. B. Zając – Kmieć.
Mateusz Zamarlik zdobył I miejsce, Jakub Poznański – II, a Wojciech Kruk – III miejsce.
*fotograficznym Maciej Chowan zdobył III miejsce.
*pieśni i piosenki religijnej Alicja Czarnik przy akompaniamencie Sary Issakiewicz zajęła II miejsce.

- w II Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej wzięły udział: Martyna Jezierska i Ilona Mnatsakanyan z kl. I, oraz Alicja Czarnik z kl. III, pod opieką p. K. Brzózki i p. A. Kawali.
Alicja Czarnik zdobyła wyróżnienie.

- w powiatowym konkursie pięknego czytania w etapie gminnym wzięli udział: Martyna Jezierska, Wojciech Kruk, Małgorzata Olszowska i Zofia Owsiak z kl. I, pod opieką p. I. Nowak.
W etapie powiatowym reprezentowały nas: Małgorzata Olszowska i Zofia Owsiak.

- Gminny Konkurs Historyczny „ Polskie Drogi do Wolności ” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu : Wojciech Kruk, Tomasz Olszowski, Łukasz Rembiecha, Piotr Sędzielewski i Marcin Zamarlik z kl. I, pod opieką p. R. Issakiewicza.
Piotr Sędzielewski zdobył III miejsce.


- Powiatowe VIII Scrabble w języku angielskim, organizowane przez Gimnazjum nr 3 w Trzebinii: Martyna Jezierska i Anita Wziętek z kl. I, Weronika Buchała i Alicja Czarnik z kl. III, pod opieką p. K. Brzózki i A. Kawali.
Alicja Czarnik zdobyła IV miejsce.

- Powiatowy Turniej Ortograficzny o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii, organizowany przez PMDK Trzebinia: Zofia Owsiak, Piotr Sędzielewski z kl. I, Emilia Gwóźdź z kl. III, pod opieką p. I. Nowak.
Piotr Sędzielewski zdobył II miejsce

- Powiatowe Dyktando w Języku Angielskim, organizowane przez ZS w Libiążu: Zofia Owsiak, Piotr Sędzielewski z kl. I, Weronika Buchała, Alicja Czarnik i Emilia Gwóźdź z kl. III, pod opieką p. A. Brzózki i A. Kawali.
Piotr Sędzielewski zajął I miejsce, Alicja Czarnik – III miejsce, a Weronika Buchała zdobyła wyróżnienie.

-w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK: Mikołaj Thal zajął I miejsce, pod opieką p. I. Filipek.

- Uczniowie licznie uczestniczyli w Herbaciarni Naukowej „Aromaty Wiedzy”, działającej pod patronatem polskiej Akademii Umiejętności. Sukcesy w postaci wyróżnień za eseje otrzymali: Martyna Jezierska, Małgorzata Olszowska, Urszula Świstak, Olga Wojsław z kl. I oraz Karolina Piotrowska z kl. II. Uczniowie pod opieką p. I. Nowak.

- W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej  w etapie szkolnym wzięli udział wszyscy uczniowie Gimnazjum.
Do eliminacji szkolnych zakwalifikowali się: Tomasz Olszowski, Piotr Sędzielewski i Maciej Słowik z kl. I, Kornelia Godyń, Franciszek Juras i Jakub Tworzydło z kl. II, Alicja Czarnik, Piotr Sroślak i Mikołaj Thal z kl. III,
Maciej Słowik zajął I miejsce, Mikołaj Thal – II miejsce, Jakub Tworzydło - III miejsce, Piotr Sędzielewski – IV miejsce.
W eliminacjach miejsko gminnych Mikołaj Thal zdobył IV miejsce, Jakub Tworzydło – V miejsce, a Piotr Sędzielewski był VI. Gimnazjum KSW zdobyło zespołowo II miejsce, pod opieką p. Aliny Michoń.


- w XIII Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a wzięły udział: Martyna Jezierska i Zofia Owsiak z kl. I, oraz Alicja Czarnik z kl. III, pod opieką p. A. Kawali i p. K. Brzózki;
Alicja Czarnik zdobyła I miejsce, wzięła udział w etapie regionalnym konkursu;

 

 

*******************************************

 

 

Rok 2009/2010


MAŁOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Języka polskiego
– Weronika Buchała, Alicja Czarnik,  Sara Issakiewicz, Fatima Krzemińska i Tiffany Nahle z kl. II oraz  Agnieszka Głogowska, Judyta Nowak i Zuzanna Żurowska z kl. III, pod opieką p. I. Nowak. Alicja Czarnik, Agnieszka Głogowska i Judyta Nowak zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

Matematyczny
– Anna Bolek z kl. III, pod opieką p. R. Świecy.
Anna Bolek zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Fizyki i astronomii
– Anna Bolek z kl. III, pod opieką p. U. Bolek.
Anna Bolek zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Historyczny
- Fatima Krzemińska, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. II, oraz Hubert Morawski, Rafał Nersesyan, Judyta Nowak, Karolina Pałka i Kamil Warzecha
z kl. III, pod opieką p. R. Issakiewicza.
Judyta Nowak i Aleksandra Skoczylas zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

Biologiczny
- Alicja Czarnik,  Sara Issakiewicz i Mikołaj Thal z kl. II, oraz Anna Bolek, Agnieszka Głogowska i Judyta Nowak z kl. III, pod opieką p. I. Filipek.

Geograficzny
-Mateusz Nitka, Jakub Poznański i Jakub Siata z kl. I,  Michał Gworek z kl. II, oraz Kacper Filipek, Rafał Nersesyan, Kamil Warzecha i Zuzanna Żurowska z kl. III, pod opieką p. G. Sucherka.

Chemiczny
– Anna Bolek z kl. III, pod opieką p. U. Bolek.
Anna Bolek zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Języka angielskiego
- Alicja Czarnik i Aleksandra Skoczylas z kl. II, oraz Anna Bolek, Hubert Morawski, Karolina Pałka i Zuzanna Żurowska, pod opieką p. K. Majcher, K. Zamarlik.
Anna Bolek zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Języka niemieckiego
- Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Służałek i Michał Turzyński z kl. I, Alicja Czarnik  i Fatima Krzemińska z kl. II, oraz Karolina Pałka z kl. III, pod opieką p. E. Bojdoł.

Informatyczny
-  Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Poznański, Jakub Siata, Jakub Służałek  i Mateusz Zamarlik z kl. I, Michał Gworek i Michał Leśniowski z kl. II, oraz Hubert Morawski, Rafał Nersesyan i Kamil Warzecha z kl. III, pod opieką p. Gerarda Sucherka.
Mateusz Zamarlik zakwalifikował się do etapu rejonowego.

Biblijny
– Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk i Karolina Piotrowska  z kl. I oraz Aleksandra Skoczylas z kl. II, pod opieką p. B. Zając – Kmieć.

Aleksandra Skoczylas została finalistką konkursu.


Wiem Więcej
– Anna Bolek i Zuzanna Żurowska z kl. III.
Anna Bolek zakwalifikowała się do etapu rejonowego.


Inne osiągnięcia …


•    W powiatowym  konkursie  Scrable w języku angielskim uczestniczyli:  Alicja Czarnik – I miejsce, Fatima Krzemińska IV miejsce, Mikołaj Thal – VIII miejsce, oraz: Michał Gworek, Hubert Morawski i Zuzanna Żurowska. Uczniowie pod opieką p. A. Kawali i p. K. Majcher.

•    Uczniowie licznie uczestniczyli w Herbaciarni Naukowej „Aromaty Wiedzy”, działającej pod patronatem polskiej Akademii Umiejętności. Sukcesy w postaci wyróżnień za eseje otrzymali: Weronika Buchała (dwukrotnie), Alicja Czarnik, Judyta Nowak (sześciokrotnie), Karolina Piotrowska (pięciokrotnie), Jakub Poznański (czterokrotnie) i Mateusz Zamarlik, który  otrzymał również wyróżnienie za wiersz. Uczniowie pod opieką p. I. Nowak.

•    W Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy w Języku Shakespeare'a uczestniczyły: Weronika Buchała i Alicja Czarnik z kl. II, oraz Judyta Nowak z kl. III, pod opieką p. A. Kawali i p. K. Majcher. Judyta Nowak zajęła III miejsce, Alicja Czarnik zdobyła wyróżnienie, obie awansowały do etapu regionalnego, Alicja Czarnik zdobyła wyróżnienie.

•    W Konkursie Recytatorskim, w etapie miejsko gminnym reprezentowały nas: Weronika Buchała i Alicja Czarnik z kl. II, uczennice awansowały do etapu powiatowego, pod opieką p. I. Nowak.

•    W Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej Weronika Buchała z kl. II zdobyła II miejsce, a Judyta Nowak z kl. III - III miejsce, pod opieką p. I. Nowak. W regionalnym etapie tego konkursu Judyta Nowak zdobyła III miejsce.

•    W konkursie historycznym "30 - rocznica powstania Solidarności i NZS"na etapie szkolnym wystartowali: Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. II, oraz Hubert Morawski, Judyta Nowak i Karolina Pałka z kl. III; wszyscy uzyskali awans do etapu rejonowego; Judyta Nowak i Karolina Pałka awansowały do etapu wojewódzkiego i zostały laureatkami, pod opieką p. R. Issakiewicza.
•    W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Judyta Nowak została finalistką konkursu, pod opieką p. I. Filipek.

•    W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej w etapie klasowym brali udział wszyscy uczniowie. W eliminacjach miejsko – gminnych Mikołaj Thal zdobył I miejsce, Fatima Krzemińska była II, a Mateusz Nitka VIII. Zespołowo Nasze Gimnazjum zdobyło I miejsce.
W etapie powiatowym reprezentowali nas: Mikołaj Thal i Fatima Krzemińska, pod opieką p. Aliny Michoń.

•    W konkursie historycznym "Losy Bliskich - Losy Dalekich, dzieje rodzin polskich w latach 1914 - 1989"
Weronika Buchała została laureatką etapu ogólnopolskiego
,
pod opieką p. R. Issakiewicza.

•    W ogólnopolskim konkursie matematycznym "Olimpus" wzięli udział: Aleksandra Bębenek, Franciszek Juras, Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Służałek, Michał Turzyński i Mateusz Zamarlik z kl. I, Michał Gworek, Emilia Gwóźdź i Sara Issakiewicz z kl. II, oraz Anna Bolek i Rafał Nersesyan z kl. III.

Franciszek Juras został laureatem

Mateusz Zamarlik był 17, Aleksandra Bębenek - 18, Mateusz Nitka  - 19, a Anna Bolek - 22, pod opieką p. Renaty Świecy.

•    W konkursie historycznym "Ocalić od zapomnienia. Młodzi budują muzea"

Mikołaj Thal został laureatem I miejsca etapu wojewódzkiego,

uzyskując awans do etapu ogólnopolskiego, pod opieką p. R. Issakiewicza.

•    Nasze Gimnazjum wraz z LO, zostało laureatem konkursu historycznego "Pamięć o Katyniu" . Agnieszka  Głogowska i Judyta Nowak z kl. III, za zaangażowanie iw realizację projektu, zostały zakwalifikowane do wyjazdu do Wilna, Katynia i Smoleńska, który jest główną nagrodą
w konkursie, pod opieką p. R. Issakiewicza.

•    W konkursie historycznym "600 - lecie bitwy pod Grunwaldem" wystartowali: Mateusz Nitka, Krzysztof Piekarczyk, Jakub Poznański, Jakub Służałek i Michał Turzyński z kl. I, oraz Sara Issakiewicz, Fatima Krzemińska, Aleksandra Skoczylas i Mikołaj Thal z kl. II, pod opieką p. R. Issakiewicza.

•    W Szkolnym Turnieju „O zdrowiu wiem więcej” w ramach projektu „Recepta na zdrowie” w rywalizacji międzyklasowej zwyciężyła kl. I.
Indywidualnie wyłonionych zostało po 3 najlepszych uczniów z każdej klasy: z kl. I : Michał Turzyński, Mateusz Zamarlik i Karolina Piotrowska, z kl. II: Aleksandra Skoczylas, Tiffany Nahle i Alicja Czarnik, z kl. III: Judyta Nowak, Anna Bolek i Magdalena Dąbrowska, pod opieką p. I. Filipek i E. Oczkowskiej.

•    W ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta brali udział: Alicja Czarnik, Sara Issakiewicz, Tiffani Nahle i Mikołaj Thal z kl. II, oraz Anna Bolek, Agnieszka Głogowska i Judyta Nowak z kl. III.
Mikołaj Thal osiągnął bardzo dobry wynik w teście, a Judyta Nowak w pracy indywidualnej, pod opieką p. I. Filipek.

•    W konkursie Pięknego Czytania awans do finału zdobyli: Weronika Buchała i Alicja Czarnik z kl. II, oraz Hubert Morawski i Judyta Nowak z kl. III. Alicja Czarnik zajęła II miejsce, pod opieką p. I. Nowak.

•    W konkursie EcoMove  ”Eko Wiosna 2010” Karolina Atłas zdobyła III miejsce, a Alicja Czarnik została wyróżniona w przeglądzie krótkometrażowych filmów ekologicznych .

Adres

ul. Heleny Kmieć 2
32-590 Libiąż

Telefon

+48 (032) 627-11-89
+48 (032) 627-12-91 Fax: wew. 22
JoomShaper