Pięć obrazów na Boże Narodzenie

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego, tak jak w każdym, tak i w tym roku wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe pod nazwą „Jasełkowisko”. Jak zwykle wystąpili w nim prawie wszyscy uczniowie, więc było ponad 200 aktorów na scenie; poza tym śpiewy, tańce i barwne stroje stworzyły niepowtarzalny charakter tego widowiska. Występowi towarzyszyła promocja szkolnego kalendarza oraz kiermasz ozdób choinkowych.

Tegoroczny spektakl nosił tytuł „Pięć obrazów na Boże Narodzenie”. Była Maryja, Józef, Jezus, pasterze i Trzej Królowie, ale byli też zwykli ludzie żyjący tuż przed narodzeniem Zbawiciela – dyskutujący o wielkiej i małej polityce; o tym, w co się ubrać i dokąd pojechać na wakacje; o miłości i rozrywkach. Być może wielu widzów w ich problemach rozpoznało samych siebie…

Spektakl kończy się od kilku lat w ten sam sposób – wspólnym odśpiewaniem kolędy Zbigniewa Preisnera, która w naszej wersji nosi tytuł „Puste miejsce przy stole”. W tym roku do finału dołączyli absolwenci szkoły, którzy, ze względu na pandemię, w poprzednich spektaklach „Jasełkowiska” występowali jedynie online.

Tegoroczne przedstawienie miało wyjątkowy charakter jeszcze z jednego względu:po raz pierwszy w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się dwa spektakle: we wtorek 13 grudnia dla społeczności szkolnej, a następnego dnia dla wszystkich chętnych, którzy zechcieli skorzystać z jasełkowej oferty OCK.

Dodaj komentarz