Nasze liceum po raz trzeci “Złotą Szkołą”

Liceum Ogólnokształcące KSW w Libiążu zostało sklasyfikowane na 12 miejscu w Małopolsce i 115 w kraju w Ogólnopolskim Rankingu Liceów.

To 26. edycja prestiżowego rankingu ogłaszanego przez miesięcznik „Perspektywy”, obejmującego 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Nasze LO zostało sklasyfikowane najwyżej spośród szkół powiatu chrzanowskiego i okolicznych powiatów, po raz trzeci uzyskało prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły”, dorzucając to trofeum do pięciu „srebrnych” i dwóch „złotych” tarcz z poprzednich lat.

Ranking sporządzany jest na podstawie trzech kryteriów: wyników egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych, wyników z przedmiotów dodatkowych oraz z osiągnięć uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Wyniki będące podstawą rankingu wypracowali zeszłoroczni absolwenci z klasy „Amicitia”, miedzy innymi osiągając najwyższy wynik z języka polskiego wśród szkół trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Najwyższe miejsca w kraju zajęły licea z Warszawy, Krakowa, Torunia, Szczecina i Gdyni, a w Małopolsce najlepsze okazały się licea krakowskie.

Link do rankingu liceów małopolskich: link

Dodaj komentarz